Obsah návoduNávod ako vybrať elektrický gril

 

Čo si všímať pri výbere elektrického grilu?

Príkon

Máte radi kvalitné grilované mäso? V tom prípade by váš nový gril mal mať príkon aspoň 2000 W.

Grily s menším príkonom  sú vhodné na grilovanie sendvičov,bagiet,zeleniny… ale ak na rozpálený rošt položíte porciu chladeného mäsa, určite oceníte watty navyše.

Treba však brať do úvahy aj pomer: rozmery zariadenia a výkon, resp. príkon. Aj menší gril, s menším príkonom môže byť vhodná voľba, ak je rozumne konštrukčne spracovaný.

Veľkosť

Elektrické grily sa vyskytujú v rôznych veľkostiach. Váš výber v každom ohľade ovplyvní to, ako budete gril používať. Veľkosť prispôsobte nárokom, ktoré máte na elektrický gril, či už chcete grilovať len pre seba alebo chystáte veľkú gril párty.

Funkcie

V tej základnej podstate veci poslúži určite aj výhradne kontaktný gril, bez termostatu a iných vymožeností. Zaiste je to o nárokoch a zjednodušení obsluhy zariadenia.

Drahšie elektrické grily majú okrem štandardných funkcií aj niečo naviac – nastavenie konštantnej teploty. Ak si gril nastavíte napríklad na 200 °C, máte istotu, že vám pod túto hranicu teplota nepoklesne.

Niektoré drahšie elektrické grily idú ešte o krok ďalej. Sú vybavené senzormi, ktoré merajú stupeň prípravy mäsa (Rare,Medium,Well-done)  a podľa toho automaticky regulujú teplotu. Podobnú automatickú mašinku sme už prevetrali a páčila sa nám, viac sa dozviete v článku Recenzia – Tefal GC712D34.

Použité materiály

 • Nízka trieda elektrických grilov prináša plasty, ktoré pri pravidelnom grilovaní vydržia nanajvýš do dvojročnej záruky. Nájdu sa však aj modely, ktoré sú prijateľným kompromisom za rozumnú cenu.
 • Stredná kategória grilov je na tom s kvalitou materiálu o dosť lepšie. Používajú sa tvrdené plasty predovšetkým v spojení s kovovými časťami, ktoré vydržia oveľa viac.
 • Potrpíte si na kvalitu a za dobré grilovanie si chcete priplatiť? Potom sledujte našu podstránku s porovnaním grilov na trhu: elektrickygril.sk/porovnanie/ – v prehľadnej tabuľke objavíte najlepšie hodnotené grily, ktoré sme už testovali.

Najkvalitnejšie elektrické grily sa vyrábajú z ušľachtilých kovov a nerezovej ocele. Takéto grily sa už samozrejme nekupujú na 2 roky a tak skoro ich nevymeníte. Preto je výber takého zariadenia mimoriadne dôležitý.

Platne grilu

Najdôležitejšia časť, špeciálne dôležitý je ich povrch a materiál, ktorý je použitý na povrchovú úpravu, resp. nepriľnavú vrstvu. Najčastejšie využívané materiály na výrobu platní sú hliník, oceľ, liatina alebo kameň…

Nepriľnavá vrstva a jej kvalita býva priamo úmerná cene zariadenia. Bohužiaľ, u tých lacnejších sa z pravidla, kvalita povrchu platní zhoršuje pomerne rýchlo. Rozšíreným povrchovým materiálom je hlavne Teflon, drahšie zariadenia majú aj vlastné certifikované materiály– ako napríklad Quantanium.

Uprednostňujete odnímateľné platne? Pozor na ich výber, často sú výrazne nekvalitnejšie ako tie pevne spojené s grilom. Čistenie je však nepomerne pohodlnejšie, pokiaľ je nepriľnavá vrstva v dobrej forme 🙂

Plocha platní môže byť členitá, inak povedané rebrovaný rošt, alebo nečlenitá-plochá platňa. Nie je výnimočná ani ich kombinácia, prípadne aj viacero vymeniteľných platní.

Potrpíte si na špeciálny dizajn? Tak potom neprehliadnite náš článok o dizajnových vychytávkach a rozšírte si obzory o tie najmodernejšie kúsky.

Otázky, nad ktorými by ste sa mali zamyslieť pred kúpou elektrického grilu

 • Ako často chcete grilovať?
 • Aké funkcie potrebujte?
 • Koľkým ľuďom budete grilovať
 • Čo chcete grilovať?
 • Priplatíte si za kvalitu?
 • Aký rozpočet máte na nákup?

Náš tip: Našli sme pre vás 6 skvelých elektrických grilov v rôznych cenových hladinách

 

Tefal GC 305012tefal-gc30

Cena: 69€ na TPD.sk

Keď ide o pomer ceny a výkonu, len ťažko nájdete niečo lepšie. Za primeranú cenu ponúka príkon 2000 W. S nastaviteľným termostatom v troch polohách, môžete grilovať okrem mäsa aj zeleninu, ovocie či ryby.

Telo tvorí z oceľový plech, súčasti sú tvrdeného plastu, ktorý má dlhú životnosť. Rozmery grilovacej dosky – 33×25 cm

Dve polohy grilu: poloha barbecue – „otvorený gril“ a poloha kontaktného grilu z oboch strán, ktorú vidíte na fotke.

Gril sa ľahko čistí, pretože má odnímateľné dosky z nepriľnavého materiálu. V krabici nájdete aj misku na prebytočný tuk.

Odporúčame všetkým nadšencom, ktorí s grilovaním začínajú.

Pre aktuálnu cenu a ďalšie informácie zvoľte e-shop

Okay.sk Hej.sk TPD.sk Alza.sk

Catler GR 4011

Tento elektrický gril sme už testovali, je to výborný stroj a určite si prečítajte článok Catler GR4011 – RECENZIA.

Testujeme elektrický gril Catler 4011S príkonom 2200 W sa platne tohto grilu rýchlo rozohrejú. Vy tak môžete grilovať takmer okamžite.

Zachováva si mnohé dobré funkcie z drahších modelov firmy Catler ako napríklad plynulá regulácia teploty od 180-220 °C. Nastaviteľnú výšku vrchného roštu a svetelnú indikáciu nahriatia grilovacích plôch.

Napriek dostupnej cene je tento gril vyrobený z kvalitných kovov a má veľmi pevnú konštrukciu. Záruka je 3 roky.

Platne sú vyrobené z patentovaného a odolného nepriľnavého materiálu QuantaniumTM.

Výhody grilu

 • pevné, kvalitné a presné spracovanie celého grilu
 • nastaviteľná výška platne
 • jednoduché a ľahké ovládanie
 • rýchly ohrev platní
 • nožičky pre úpravu sklonu
 • mimoriadne odolný matierál platní
 • záruka 3 roky

Nevýhody grilu

 • čistenie si žiada trpezlivosť
 • jedna poloha grilu
 • vyrobený v Číne

Catler GR 4011 – CENA

Cenové údaje sú z júna 2017, pre aktuálnu cenu stlačte tlačidlo e-shopu.

E-shop: 4home.sk Hej.sk TPD.sk
Cena: 120€ 109€ 105€

 

 

Tefal GC 712 D34 Optigrill

tefal-gc702My sme ho už testovali  – viac informácií je v článku  Tefal GC 712 – RECENZIA.

Cena: 150€ na Hej.sk

S grilovacou plochou  28 x 20 cm zvládnete ugrilovať 2-4 porcie mäsa.

Hlavným ťahákom tohto grilu je jeho automatický režim. Gril je vybavený senzormi, ktoré monitorujú hrúbku mäsa a automaticky nastavia optimálny čas a teplotu grilovania.

Gril displejom a zvukom informuje o stave prepečenia vašej pochúťky.
Počas grilovania môžete na displeji vidieť týchto 5 stavov:

 • Nahriatie grilu
 • Začiatok grilovania
 • Rare (krvavý)
 • Medium (stredne prepečený)
 • Well done (poriadne prepečený)

Vďaka tomu máte o vašich steakoch prehľad aj bez toho, aby ste do nich museli pichať vidličkou. Ak náhodou zabudnete vypnúť gril, po dokončení stavu „well done“ sa gril automaticky vypne.

Automatický režim vám ponúka šesť programov: Hamburger, hydina, sendvič-panini, klobásy, mäso a ryby. Taktiež môžete využiť manuálny režim s konštantnou teplotou pomocou ktorého sa dobre griluje zelenina.

Obe rebrované platne tohto kontaktného grilu sú z nepriľnavého materiálu a dajú sa ľahko vybrať a umyť v umývačke riadu. Taktiež obsahuje misku na prebytočný tuk a olej a naklonenú grilovaciu plochu o 7°, aby tuk odtekal.

Pre aktuálnu cenu a ďalšie informácie zvoľte e-shop

Ku 19.6.2017 majú oba e-shopy rovnakú cenu.

Alza.sk Hej.sk

Catler GR 8012

catler-8012Výnimočný elektrický gril, stihli sme ho už testovať, pozrite sa na  Catler GR8012 RECENZIU.

Cena: 245€ na hej.sk – najlepšia ponuka

Tento gril je vznešenejší, vyspelejší brat modelu GR 4011. Obsahuje všetky jeho dobré funkcie a má mnoho predností navyše.

Môžete ho použiť ako kontaktný alebo otvorený barbecue gril, čím získate obrovskú plochu na grilovanie pre celú rodinu či partiu.

Spodná grilovacia doska je s rovným povrchom, horná s rebrovaným. Rozmer jednej dosky je 38,1 x 28,9 cm, takže sa s týmto grilom nebudete hanbiť ani medzi odborníkmi na grilovanie.

Catler GR 8012 je mohutný gril zostrojený z kovu a ocele. Záruka je 3 roky, ale som presvedčený, že vás podrží oveľa dlhšie.

Pre aktuálnu cenu a ďalšie informácie zvoľte e-shop

4home.sk Hej.sk Alza.sk

Catler GR 8030

catler-8030

Tento model je pravdepodobne ten najlepší elektrický gril na našom trhu.

Cena: vo všetkých e-shopoch je rovnaká

Austrálsku značku Catler už v tomto návode skvelo reprezentujú modely GR 8012 a GR 4011, ale vrcholom je jednoznačne GR 8030.

Tento gril umožňuje, rovnako ako GR 8012, grilovať na spôsob barbecue alebo kontaktného grilu. Narozdiel od 8012 sa ale dosky dajú vybrať či dokonca vymeniť medzi sebou. Vďaka tomu ich hravo vyčistíte v umývačke riadu.

Pri väčšine grilov možnosť vyberať dosku znižuje pevnosť ich konštrukcie. Ale u Catler GR 8030 všetko sedí na milimeter. Jeho konštrukcia je pevná a trvalá a je vytvorená len z tých najlepších materiálov.

Veľkosť jednej dosky je 34x26cm, takže hravo ugrilujete dobroty pre celú rodinu za krátku chvíľu.

Tento model obsahuje inteligentný tepelný senzor na vyrovnávanie teploty. Vďaka nemu vám teplota grilu nepoklesne pri pridaní každého nového kúsku mäsa.

Regulovať teplotu viete od 160-230 °C. Časovač je nastaviteľný až na 30 minút. Všetky potrebné informácie vám zobrazí prehľadný dispej.

S príkonom 2400 W je Catler GR 8030 tým najlepším elektrickým grilom pre tých, ktorí si na grilovaní naozaj potrpia.

Pre aktuálnu cenu a ďalšie informácie zvoľte e-shop

4home.sk Alza.sk Hej.sk

 

Nenašli ste ešte ten správny?

Kto má chuť aj čas, spraví si vlastný prieskum a ak ste aj znalí v tejto oblasti, určite urobíte dobre. V odkaze objavíte zoznam všetkých elektrických grilov na Hej.sk, zoradené sú podľa obľúbenosti. Ponuka je obrovská, takže máte čo robiť 🙂

 

Keď už hľadať, tak poriadne… Prieskum môžete urobiť aj na Alze. Po stlačení tlačidla alebo v odkaze objavíte zoznam všetkých elektrických grilov na Alza.sk. Síce ceny týchto dvoch e-shopov sú takmer rovnaké, tu objavíte o pár grilov naviac.

 

Hľadáte niečo na záhradu?

Neprehliadnite náš článok: Záhradné grily pre tých, ktorí sa vyznajú.

 

 

-Dougrilovania priatelia-