Elektrický gril Catler GR8012 – RECENZIA

Precízne spracovanie, kvalitné materiály, veľká grilovacia plocha, certifikovaný materiál platní, viacero polôh grilovania. Odolný, pevný, veľký, stabilný a ťažký. Takmer celá konštrukcia je kovová, použité je len minimálne množstvo plastu. Takto sa dá stručne opísať elektrický gril v najvyššej rade značky Catler.

Elektrický gril Catler GR8012-tento gril vás nesklame

Kto hľadá tú najvyššiu kvalitu, určite už o tomto elektrickom grile počul. Ako hodnotíme zariadenie sa dozviete v tejto recenzií a preto ju dočítajte až do konca.

 

Catler GR8012-poloha barbecue/otvorený gril

Catler GR8012 – recenzia

 

Vybaľovanie z krabice

Po prevzatí elektrického grilu Catler GR8012 som si zapísal jednu poznámku: rozmerná a ťažká krabica. Na prvý pohľad zariadenie očarí poctivou celokovovou konštrukciou, plast je použitý len minimálne.

Pevná a premyslená konštrukcia pôsobí až nezničitelne, okamžite dostanete chuť gril poriadne odskúšať. Nemalá cena však môže odradiť, rozhodli sme sa ho preto testovať a zistiť, či sa investícia oplatí.

Obsah balenia-elektrický gril Catler GR8012

Značka Catler, v modelovej rade 800, posúva kvalitu a odolnosť svojich modelov ešte vyššie. Rozmerný a výkonný model GR 8012 to potvrdzuje. Záruka 3 roky, nastaviteľný sklon grilovacej plochy, certifikovaný materiál grilovacích platní.

 

Kúpiť na Hej.sk

 

Technické špecifikácie

Catler GR 8012

Rozmery grilu:489 x 381 x 159 mm
Rozmery platne:381 x 289 mm
Príkon:2000 – 2400 W
Hmotnosť:10,6 kg
Rozsah termostatu:180 – 220 °C
Frekvencia / Napätie50Hz / 220 - 240V

Užitočné informácie

Dĺžka kábla:120cm
Odkladanie kábla:áno / na spodnej strane podstavca
Protisklzová podstava:áno + hmotnosť=stabilita
Viacero polôh grilovania:kontaktný, barbecue gril+sendvičovač

 

Celokovová konštrukcia Catler GR8012

 

Použité materiály

Najvyššia rada značí aj najvyššiu kvalitu použitých materiálov. Celokovová konštrukcia je na pohľad masívna a na dotyk pevná, spoje stabilné a odolné. Skutočne pochvaľujem pevnosť, stabilitu a konštrukčné prevedenie tohoto elektrického grilu.

Rukoväť z nerezovej ocele izolujú po oboch stranách gumovo-plastové medzníky, preto sa počas grilovania dá obsluhovať „holou“ dlaňou.

Minimálne a premyslené využitie plastov.

Okrem drobných a izoloujúcich prvkov, je z plastu vyrobená už len objemná miska na prebytky, držiak na elektrickú šnúru a nízky podstavec lakovaný do striebornej farby. Ten zamedzuje prenosu tepla na podklad a do častí, v korých je prívodný elektrický kábel. Drobné protišmykové nožičky sú spojením tvrdeného plastu a gumy. V spojení s hmotnosťou grilu odvádzajú nožičky skvelú prácu, Catler GR8012 je stabilne položený na podklade a len tak ľahko ním nepohnete.

Z čoho je Catler GR8012 vyrobený?

 • Telo grilu – nerezová oceľ
 • Plášť grilu – nerezová oceľ
 • Spodná časť – nerezová oceľ
 • Platne – QuanTanium
 • Rukoväť a podstavec – nerezová oceľ / lakovaný tvrdený plast
 • Nepriľnavý materiál – QuanTanium – vysoko kvalitný, certifikovaný
Kúpiť Catler

Viditeľné časti zariadenia

Nerezová oceľ tvorí väčšinu viditeľnej časti zariadenia. Výborne izolovanú kovovú rukoväť môžete obsluhovať bez rukavice, zabezpečuje to premyslené oddelenie kovových spojov, gumovo-plastovými medzikusmi. Aj počas dlhého grilovania tak rukoväť nie je horúca.

Pohľad na elektrický gril Catler GR8012- celokovové telo

Mechanizmus nastaviteľnej výšky vrchnej platne zvládne aj uzamknúť gril v základnej polohe, vyrobený je z tvrdeného plastu. Rovnako tak aj na opačnej strane grilu, ovládanie odomykania polohy barbecue.

Na čelnej strane grilu našli miesto – hlavný vypínač, svetelná indikácia ohrevu a tri otočné ovládania: pre sklon spodnej platne, časovač a intenzitu ohrevu.

Priestor medi platňami a podstavcom patrí perforovanému oceľovému plechu – pre lepšie odvetranie útrob elektrického grilu.

Spodná strana elektrického grilu Catler-GR8012

Spodná časť grilu

Nižšie je podstavec z tvrdeného plastu, lakovaný do striebornej farby, viditeľný na fotografií. V spojení s nožičkami, ktoré vytvárajú priestor na prúdenie vzduchu pod grilom, dokonale zamedzuje prenosu tepla z grilu na podklad.

 

Platne grilu Catler GR 8012

Rošty alebo ak chcete platne, s rozmermi 381 x 289 mm, tvorí materiál certifikovaný pod názvom QuanTanium. Poctivá zliatina ušlachtilých kovov, 4-vrstvový vysoko kvalitný nepriľnavý povrch, pôsobí veľmi trvácne a predovšetkým odolne. Preveril som si to počas grilovania a s týmto povrchom to nebola moja prvá skúsenosť.

Tejto špeciálnej povrchovej úprave som sa už venoval v recenzií elektrického grilu, menšieho brata, Catler GR4011.

Rovná aj členitá platňa elektrického grilu Catler-GR8012

4 vrstvy QuanTania

 1. Vrchná nepriľnavá vrstva
 2. Stredná vrstva spevnená titánom
 3. Základná vrstva spevnená titánom
 4. Základná vrstva

Vrchná platňa-rebrovaná

Pokiaľ budete gril používať v polohe barbecue-môžete používať jednotlivé platne podľa potreby. Vrchná-členitá je ideálna na grilovanie mäsa a rýb.

Spodná platňa-plochá

Vhodná hlavne na zeleninu, vajcia, placky, palacinky… Tá najväčšia výhoda plochej-rovnej-nečlenitej grilovacej plochy je, že na nej ugrilujete čokoľvek. Rovnomerne rozohriaty nepriľnavý povrch zabezpečí kvalitný zážitok a môžete si byť istí, že sa nič nepripáli.

 

 

Catler GR 8012 – CENA

Elektrický gril Catler GR8012 kúpite od 189€, v e-shope hej.sk, ktorý má aktuálne najlepšiu cenu. Či je to adekvátna suma má viacero uhľov pohľadu. Je to však investícia na dlhú dobu, pretože tento gril znesie veľa a vydrží dlho.

Momentálne je v ponuke vo všetkých e-shopoch aj s darčekom – 2x mlynček Catler SM2011 v hodnote 45€.

Aktualizované ceny zistíte po stlačení tlačidla

Hej.sk

 

 

Manipulácia s grilom

Pozrite sa na niekoľko postrehov z obsluhovania tohoto elektrického grilu. Opis možností, nastavení a prispôsobenia grilu.

Základný pohyb

Otvorenie a zatvorenie, v polohe kontaktný gril, je stavbou jasne definované. Pevnosť konštrukcie presne určuje dráhu rukoväte a horného roštu, dovieranie je bezproblémové. Po úplnom zavretí grilu , oba rošty krásne doliehajú a ostáva medzi nimi len minimálna medzera, ktorou uniknú horúce pary.

Otvorený gril – poloha barbecue

Začína sa, keď je gril úplne zatvorený, otočením poistky na ľavej strane do polohy OPEN GRILL. Následne úplným otvorením, rukoväť tak bude tvoriť oporu vrúbkovanej platni. Pohyb je plynulý a zariadenie aj v takejto polohe nestráca na stabilite.

Catler GR8012 poloha barbecue

Priestor 381 x 578 mm má skutočne pestré využitie. 

 

vychytávka grilu catler gr8012

Výrobca myslel na všetko, prebytočný tuk je z vrúbkovanej platne odvádzaný do misky pod grilom, zadnou stranou. Počas otvárania grilu sa z rukoväte vysunie kovová podpora, ktorá napomáha stabilite členitého roštu.

 

7 výškových stupňov

Výška vrchného roštu sa nastavuje na pravej strane zariadenia. Posuvné ovládanie zvládne 9 polôh, po jednej pre uzamknuté a odomknuté rošty a 7 výškových stupňov, ktorým sa vrchná platňa prispôsobuje. Jej naklonenie môžete ovládať držadlom z tvrdeného plastu, ktoré je pevne spojené s hornou platňou. Rozsah naklonenia limituje kovová vodiaca západka.

9 nastaviteľných polôh:

 • Lock – uzamknutie grilu, rošty od seba neoddelíte
 • Open – otvorenia grilu pre manipuláciu s platňami
 • Low – najnižší výškový stupeň
 • 5 x výškový medzistupeň
 • High – najvyšší bodOvládanie výšky-9 polôh / 7 výškových stupňov

Výškové ovládanie nehodnotím najlepšie, prečo?

Je založené na posúvaní plastovej „obruče“ po hladkom nerezovom povrchu. Počas grilovania mastnota prirodzene aj prská – dostáva sa medzi tieto materiály a pri otvorení grilu sa ovládanie samovoľne skĺzne do poslednej polohy.
Druhý nedostatok je poloha LOCK na výškovom ovládaní. Keď chcete gril preniesť, uzamknete rošty a chytíte ho za rukoväť, vyše 10 kilogramové zariadenie stačí v ruke lepšie potriasť a ovládanie sa uvoľní a rošty sa roztvoria. S takýmto detailom sa vie bežný užívateľ jednoducho vysporiadať, je však vhodné o ňom vedieť.

Ak už teda takýto gril vlastníte, dajte si na polohu LOCK pozor a prehnane jej nedôverujte. Ušetríte si tak sklamanie, prípadne poškodenie vášho miláčika.

Otočné ovládanie + vypínačOtočné ovládače-jednoduché a funkčné

Na prednej strane je:

 • Hlavný vypínač, prívodná šnúra tak môže byť zapojená v elektrickej sieti a gril môžete vypnúť a zapnúť podľa potreby.
 • Kontrolka ohrevu a zohriatia, ktorá svieti ak sa gril práve zohrieva a zhasne keď dosiahnu platne zvolenú teplotu.
 • Vyberateľná, objemná miska na prebytočný tuk. Vyberá sa z prednej strany jednoduchým potiahnutím.
 • Tri otočné ovládania.

Z ľavej strany je to ovládanie pre:

 1. Sklon spodnej platne, môžete tak upraviť jej uhol a tým aj rýchlosť odtekania tuku. A to pohodlne otočením ovládania.
 2. Kuchynské hodiny s rozsahom do 15min, aby fungovali správne treba ich najskôr natiahnuť v celom rozsahu a potom sa vrátiť na požadovanú hodnotu, dieliky sú po jednej minúte.
 3. Termostat, ktorým ovládate stupeň ohrevu v rozsahu 180 °C – 220 °C,
  resp. SANDWICH – SEAR.

 

Catler GR8012 – GRILOVANIE

Či už budete elektrický gril Catler GR8012 používať v polohe barbecue alebo ako klasický kontaktný gril, či pripravovať sendviče – určite splní všetky vaše požiadavky. Prehľadná tabuľka v manuáli informuje o stupni ohrevu a dĺžke prípravy jednotlivých potravín. Ak vám chýba inšpirácia, návod obsahuje aj množstvo receptov ušitých na mieru tomuto grilu.

Masívne platne dlho udržia teplo a šíria ho rovnomerne na nepriľnavý povrch. Daňou za kvalitný ohrev a poctivý materiál je pevné osadenie platní do konštrukcie grilu, ktoré teda nevložíte do umývačky. Spodná platňa vás nezdrží, stačí ju utrieť od oleja a je to, nepriľnavá vrstva je dokonalá-dôkaz vo videu nižšie. Vrchný vrúbkovaný rošt je pracnejší na dôkladne umytie, čo je samozrejme logické.

Rýchlosť ohrevu

Úplné zohriatie na najvyšší stupeň trvá 7 minút a pár sekúnd. Vzhľadom na rozmery grilu a schopnosť materiálu udržať teplotu, je aj príkon 2400W adekvátny a podľa mňa ideálny.

 • Zohriatie platní na stupeň SANDWICH – 180 °C – trvá 5 minút
 • Zohriatie platní na stupeň SEAR – 220 °C – trvá o 2 minúty dlhšie

Výsledky môjho testovania

Pozrite sa na niekoľko záberov, ktoré vznikli počas testovania grilu.

 

Catler GR8012 – zhrnutie

Elektrický gril hodnotím veľmi pozitívne. Neobyčajne odolný a výkonný gril, veľký a priestranný, variabilný. Vyrobený z kvalitných materiálov v Číne, navrhnutý v Austrálií. Možno jeden z mála dôkazov, že aj v Číne môžu vyrobiť kvalitný spotrebič. Z testovania si odnášam príjemné pocity, drobné sklamanie z ovládanie výšky vrchného roštu mi príde zanedbateľné.

Výhody grilu

 • použité materiály
 • pevné, kvalitné a presné spracovanie celého grilu
 • nastaviteľná výška horného roštu
 • nastaviteľný sklon spodnej platne
 • jednoduché a ľahké ovládanie
 • stabilné postavenie grilu na podklade
 • mimoriadne odolný materiál platní
 • vypínač
 • záruka 3 roky

Nevýhody grilu

 • čistenie horného roštu si žiada trpezlivosť
 • riešenie ovládanie výšky horného roštu ako aj pozície LOCK
 • vysoká, no adekvátna cena

 

 

Catler GR8012 – hodnotenie redakcie

Zariadenie Top class, pozrite sa na naše hodnotenie.

Redakčné hodnotenie
 • Obsluha
 • Odolnosť
 • Príkon
 • Použité materiály
 • Udržanie teploty
 • Rýchlosť ohrevu
 • Praktickosť

Výsledok recenzie grilu Catler GR8012

Som presvedčený, že cena zariadenia je adekvátna tomu, čo gril ponúka. Nemala by vás odradiť od kúpy, pretože toto je neobyčajne podarený stroj vysokej kvality.

4.7

 

-Dougrilovania priatelia-

No Responses

Zanechte odpověď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.