Elektrický gril BeNomad DOC 147

Na terasu, na balkón aj do kuchyne. Praktický gril zvládne 210°C, má poklop s rukoväťou a odnímateľný termostat. Disponuje veľkou grilovacou plochou, ktorá je rozdelená na rovnú a členitú, nechýba ani polička s úložným priestorom.

Elektrický girl na balkón od BeNomad

Navigácia v článku

 

BeNomad DOC147 – 2v1

Dva v jednom znamená v tomto prípade, že zariadenie môžete používať ako sotojanový aj stolový elektrický gril. Teda na terase, balkóne, ale aj v interiéry bez stojanu. Podstavu zaradeniu, bez tyčového stojanu, tvorí časť pod platňou z tvrdeného plastu. V útrobách tejto podstavy našla miesto odnímateľná nádoba na tuk.

BeNomad DOC147 bez stojanu

BeNomad v polohe stolový gril, teda bez stojanu.

Veľká grilovacia plocha s priemerom 40cm je rozdelená na 2 časti: s mriežkovaným a s hladkým povrchom. Výhoda oboch druhov povrchu je jednoznačná, okrem pohodlného grilovania mäsa a zeleniny, priprávíte ľahko aj vajcia, palacinky alebo čerstvé placky.

Poklop, termostat aj úložný priestor

Poklop s rukoväťou sa dá zavesiť, háčikom z vnútornej strany, na vyvýšený okraj platne. Veľmi praktické ak ho práve nepoužívate. Rukoväť z tvrdeného plastu eliminuje prenášané teplo z poklopu, čo oceníte počas obsluhy.

Odnímateľný termostat ponúka 6 stupňov pre nastavenie teploty:

 • Min
 • 1, 2, 3, 4
 • Max
BeNomad DOC termostat

Ľahko odnímateľný termostat vďaka praktickej páčke.

Maximálna teplota je 210°C, informácie o zvyšnom rozsahu však nie sú dostupné. Medzi stupňami termostatu chýba nula, resp. zariadeniu chýby vypínač. Pre úplné vypnutie ohrevu je preto nutné prívodnú šnúru vytiahnuť zo zásuvky. Naopak veľmi praktická je páčka, ktorej stlačením sa vysunie vačšina termostatu. Rovnako dobre poslúži aj indikácia napájania, teda diódka, ktorá svieti, ak sa platňa práve zahrieva, nesvieti keď dosiahne zvolenú teplotu.

Technické špecifikácie

Rozmery grilu:645 × 600 × 980 mm
Rozmery platne:
Priemer 40 cm
Príkon:1400-1600 W
Hmotnosť:Balenia- 8,4 kg
Rozsah termostatu:do 210 °C
Poklop:Bez pántov, s praktickým háčikom

Použité materiály

Spodná časť stojanu v tvare 5-cípej hviezdy, je z tvrdeného plastu. Rovnako ako rukoväť poklopu a podstavec pod platňou, do ktorého sa zasúva vrchná časť tyčového stojanu. Vo vnútri podstavca sa nachádza odnímateľná nádoba na tuk, obdobne z plastu.

Tyčový stojan je hliníkova rúra, ktorá nesie aj plastovú poličku v nastaviteľnej výške. Hliníková grilovacia platňa,  v tomto prípade ide o liaty tzv.“ťažší“ hliník, ako uvádza výrobca. Táto informácia nie  je dostupná na slovenských alebo českých produktových stránkach. Rovnako tak informácia o nepriľnavej vrstve, tú sa nám nepodarilo dohľadať ani v zahraničných zdrojoch.

Konštrukcia grilu

Zrejme ste už zaznamenali z predoslých riadkov približnú stavbu tohoto zariadenia. Zrekapitulujem to v smere od podlahy.

Stojan

Podstavec tvaru 5-cípej hviezdy znáša všetky nároky na stabilitu zariadenia. Zo stredu podstavca vedie tyč stojanu, po jej obvode sa posúva polička, ktorej výšku možno prispôsobiť.

Vrchná časť

Tyč stojanu sa v najvyššom bode zasúva do podstavy pod platňou. Tá umožňuje používať gril aj bez stojanu. Ako je už vyššie spomenuté, v jej vnútri sa nachádza nádoba na prebytky a dostatok priestoru pre cirkuláciu vzduchu, aby sa zaridenie neprehrievalo. I keď je opatrené ochranou proti prehriatiu.

BeNomad-DOC147-povrch platne

Platňa s rebrovanou aj rovnou plochou.

Priemer kruhovej platne je obdivuhodných 40cm, čo zaraďuje tento gril medzi tie väčšie. Platňa je odnímateľná od zvyšku zariadenia, obsluha po grilovaní je o to jednoduchšia.

Najvyššia časť zariadenia je hliníkový poklop s rukoväťou, z teplo izolojujúceho tvrdeného plastu. Čo zabezpečuje komfortnú obsluhu a bezpečné uchopenie.

 

Cena grilu BeNomad DOC 147

Cena je aktualizovaná ku 30.5.2017. Tento model je dostupný na Alze a príde vás na necelých 130€.

 

Výhody a nevýhody

 • Veľká grilovaci plocha
 • Členitý aj rovný povrch platne
 • Odnímateľná platňa
 • Stojanový aj stolový gril
 • Ľahko odnímateľný termostat
 • Polica s nastaviteľnou výškou
 • Hliníková platňa má vysokú hodnotu tepelnej vodivosti (viac info v odkaze)
 • Dlhšie zohrievanie rozmernej platne

Stále váhate s výberom? Nájdite svoj ideálny gril na balkón v odkaze na náš článok.

 

 

-Dougrilovania priatelia-

No Responses

Zanechte odpověď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.