Elektrický gril Catler GR4011 – RECENZIA

Poctivá konštrukcia, certifikovaný materiál platní, skvelý pomer príkonu a rozmerov, vyrobený s ohromnou presnosťou. Takto na mňa zapôsobil počas recenzie elektrický gril Catler GR4011. Ťažko sa mi hľadali negatíva, úprimnosť mi však nechýba. Model, ktorý sa teší veľkej obľube u spotrebiteľov, preto ak aj vy uvažujete nad kúpou tohoto grilu, dočítajte recenziu až do konca.

Elektrický gril Cater - recenziaPozor, toto nie je hračka pre dcérku do kuchynky, je to poctivý stroj pre grilmajstra, ktorý vyberá kvalitu.

Catler GR4011 – recenzia

Vybaľovanie z krabice

Priznám sa, že na recenzovanie tohoto grilu som sa naozaj tešil. Značku Catler dobre poznám a o modely Gr4011 som si vopred niečo naštudoval. Keď ku mne konečne dorazil a mohol som si ho z blízka a dôkladne obzrieť, na samotné grilovanie som sa tešil ešte viac. Na prvý pohľad vyzerá gril tak, že vám chce splniť všetky kulinárske sny. Takto vyzerá balenie elektrického grilu Catler GR4011, resp. obsah krabice.

obsah balenia catler gr4011

Záručný list na dobu 3 roky, praktická špachtla ako pomôcka k čisteniu, dá sa používať aj počas grilovania! Manuál k obsluhe, obsahuje aj niekoľko zaujímavých informácií, rady ako grilovať jednotilivé potraviny a tiež recepty. Objemná miska na prebytočný tuk.

 

Technické špecifikácie

Catler GR 4011

Rozmery grilu:380 × 349× 146mm
Rozmery platne:280 x 260mm
Príkon:1850 - 2200W
Hmotnosť:7,7kg
Rozsah termostatu:180 - 220°C
Frekvencia / Napätie50Hz / 220 - 240V

Užitočné informácie

Dĺžka kábla:120cm
Odkladanie kábla:áno / na spodnej strane podstavca
Protisklzová podstava:áno + nožičky pre úpravu sklonu
Viacero polôh grilovania:Nastaviteľná výška vrchného roštu

 

Použité materiály

Catler GR 4011 je kvalitne spracovaný elektrický gril. Účelnú konštrukciu tvoria z drvivej časti  kovy, hlavne teda nerezová oceľ. Výrobca si dal záležať na tom aby teplo nebolo prenášané z grilovacej časti grilu, to zabezpečuje množstvo plastových a gumových oddelovačov. Má to až dve podtstatné výhody a to,že rukovať nebude nikdy horúca a efektívne sa znižuje tepelná vymena medzi platňami a zvyškom grilu. Teplo ostane tam, kde má.

Z čoho je Catler GR 4011 vyrobený?

 • Telo grilu – nerezová oceľ
 • Plášť grilu – nerezová oceľ
 • Platne – QuanTanium
 • Rukoväť a podstavec – nerezová oceľ – pogumovanie / tvrdený plast
 • Nepriľnavý materiál – vysoko kvalitný, certifikovaný – QuanTanium

Viditelné časti zariadenia

Rukovať je celá z nerezovej oceli a siaha až po spojovacie pánty, izolovanie tepla z platní zabezpečujú medzníky z tvrdeného plastu a gumy, umiestnené sú na každom kontaktnom mieste. Svoju funkciu si plnia dokonale. Časť, ktorú držíte počas grilovania dlaňou je pogumovaná, okrúhleho tvaru a aj pri plnom výkone elektrického grilu na nej nebadať zvýšenú teplotu.pohľad na elektrický gril catler

Vďaka nastavitelnej výške vrchnej platne, prispôsobíte gril práve grilovanej potravine. Zároveň tento kovový mechanizmus môže aj uzamknúť rošty v najnižšej polohe. Celkovo hodnotím pevnosť konštrukcie veľmi pozitívne.

nastavitelná výška vrchnej platne

Spodná časť grilu

Spodok grilu je z tvrdeného plastu a predstavuje priestor na obmotanie šnúry, protišmikové nožičky grilu a výsuvné nožičky s protišmykovou gumou, ktoré slúžia na zdvihnutie prednej časti grilu. Túto možnosť oceníte hlavne počas prípravy omelety alebo placiek, kedy sa viac hodí neutrálny sklon grilu. Vysuniete nožičky, čím sa predná časť podvihne a zmenší sa sklon platne.

Catler gr4011 spodná strana

Platne Catleru GR 4011

Najdôležitejšiu časť grilu, rošty alebo ak chcete platne, tvorí 4-vrstvový vysoko kvalitný nepriľnavý povrch, certifikovaný pod názvom QuanTanium. Poctivý kus kovu, pôsobí veľmi trvácne a predovšetkým odolne. Preveril som si to počas grilovania ako aj pokusom s vidličkou.

4 vrstvy Quantaniumcatler quantanium

 1. Vrchná nepriľnavá vrstva
 2. Stredná vrstva spevnená titánom
 3. Základná vrstva spevnená titánom
 4. Základná vrstva
Mám záujem o gril Catler GR 4011

Odolnosť proti poškriabaniuplatne catler gr4011

Je to tak, že elektrický gril tejto kvality neposudzujete podľa nepriľnavosti, tá je úplne samozrejmá. Povrch platní posudzujete podľa odolnosti materiálu. Tento materiál prehlasuje unikátnu kvalitu, tak sa no to pozrieme.

V návode sa uvádza: „Váš kontaktný gril GR4011 je vybavený špeciálnym nepriľnavým povrchom odolným proti poškriabaniu, ktorý umožňuje použitie aj kovového kuchynského náradia počas grilovania“

Takúto vetu som už videl v návode od môjho aktuálneho elektrického grilu, no ani omylom ma nenapadlo preverovať pravdivosť tohoto tvrdenia. Kovové kuchynské náradie sa počas grilovania na elektrických griloch predsa nepoužíva. Teraz ale ide o recenziu a preto som si takúto príležitosť nenechal ujsť. Ak by som na test použil drevenú pomôcku, asi by som tým firmu Catler urazil. Vybral som si preto vidličku a miestečko až na okraji grilovacej plochy, ktorého poškriabaním neuškodím funkčnosti.

Menší test vidličkou

Vidličkou som simuloval obyčajnú intenzitu ako pri obsluhe grilu. Keďže sa porušenie neprejavilo, čo som aj očakával, pridal som na intenzite. Skúsil som ešte raz urobiť krátku ryhu do platne. Musím uznať,že to nie je jednoduché. Prirodzene, na ďalší pokus by sa mi podarilo  plochu poškriabať. Avšak použitá intezita počas testovania, ma presvedčila, že  odolnosť je vysoká a tento povrch bežným  používaním nepoškodíte!

Predpokladám a verím, že takto nezaobchádza so svojím grilom nikto. Mňa to však presvedčilo o kvalite materiálu nazývaného QuanTanium. Platne z odolného materiálu výrazne predĺžia životnosť elektrického grilu.

Pôvod grilu ma prekvapil

Ako to už býva, nepríjemným zvykom niektrorých výrobcov je, zvoliť marketingovú stratégiu zahalovania pravdy. Možno 3 z 10 ľudí nevedia čo znamená made in PRC. Som si však istý, že by vedeli, čo je to made in China. Toto na mňa nezapôsobilo pozitívne, skôr naopak.

Navrhnuté a pripravené v Austrálií.

Vyrobené v PRC (v Číne)

catler ge4011 made in china

 

Koľko stojí Catler GR4011 ?

Elektrický gril Catler GR4011 kúpite od 109€. Bez debaty je to adekvátna cena a takúto útratu určite neoľutujete.

Aktualizované ceny zistíte po stlačení tlačidla

Vyberte si e-shop a zistite aktuálnu cenu

4home.sk Hej.sk TPD.sk

 

Manipulácia s grilom

Ide o výslovne kontaktný elektrický gril, Catler GR4011 neponúka možnosť viacerých polôh. Zariadenie je teda konštrukčne uspôsobené na znášanie notoricky sa opakujúcich pohybov. Považujem to za výhodu, pretože to prospieva kompaktnosti, gril je pevnejší a stabilnejší ako viacpolohový konkurenti. Skonrtrolovať to môžete na videu.

Pohyblivý mechanizmus vyššie položeného roštu je mimoriadne stabilný. Trasa, ktorú opisuje pri otváraní a zatváraní vrchný rosť, je pozoruhodne presná, rovnako ako dovieranie grilu. Po zavretí grilu sadnú rošty dokonale tam, kam presne majú.

7 výškových stupňov

Výška vrchného roštu sa nastavuje na pravej strane zariadenia. Posuvný medzikus zvládne 9 polôh, po jednej pre uzamknutý a otvorený gril a 7 výškových stupňov, ktorým sa vyššia platňa prispôsobuje. ovládanie otvorenosti grilu

9 nastavitelných polôh:

 • Lock – uzamknutie grilu, rošty od seba neoddelíte, rukoväť sa nepohne
 • Open – otvorenia grilu pre manipuláciu s platňami
 • Low – najnižší výškový stupeň
 • 5 x výškový medzistupeň
 • High – najvyšší bod

výškové stupne eltrktický gril Catler

Prispôsobenie horného roštu (v zmysle naklonenia dopredu a dozadu, podľa potreby) usmerňuje kovová vodiaca západka, z časti tieto pohyby aj limituje v rozsahu, čo však nie je na škodu, pretože to spevňuje vrchnú časť grilu.vrchný rošt grill catler

Ovládanie teploty

Otočný regulátor termostatu, ktoré pracuje s rozsahom 1850 – 2200W , resp. Sandwich až Sear, takto výrobca označil minimálnu a maximálnu hodnotu. Ak zapojíte tento elektrický gril do siete, rozsvieti sa červená kontrolka, signalizuje zohrievanie grilu. Zelená kontrolka sa rozsvieti v okamihu, keď teplota dosiahne nastavenú výšku na termostate. Osobne pri grile uvítam možnosť vypnúť ho inak ako vytiahnutím kábla zo siete.

Catler gr4011 termostat

Čistenie grilu

Platne tohoto prístroja nie sú odnímateľné. S ohľadom na umývanie je to nevýhoda. Ako pomôcka na čistenie slúži špachtla z tvrdeného plastu, je súčasťou balenia a tvarom prispôsobená rebrovaniu na platni. Znesie bez problémov vysokú teplotu, použiť sa tak dá počas grilovania na sťahovanie prebytkov z grilu, rovnako aj pri umývaní ňou pritlačíte špongiu na riad o rošt a umyjete tak ťažšie dostupné miesta.

elektrický gril catler gr4011-cistenie

Po grilovaní mi trvalo presne 45 sekúnd, aby som dostal plochu na ľavej strane, za použitia priloženej špachtličky, do stavu v akom je na pravej strane obrázka. Samozrejme, neskôr nasledovalo dôkladnejšie očistenie a odmastnenie.

 

GRILOVANIE – CATLER GR 4011

Aj tomuto grilu sa dá niečo vytknúť, avšak nič ohľadom grilovania to nebude. Pochvalujem si celý priebeh, zohriatie grilu trvalo niečo pod 4 minúty. Dnes nebudem rozoberať každú grilovanú surovinu osobitne, je to zbytočné, zariadenie griluje skutočne vynikájuco. Ponúkam miesto toho pohľad na moje počiny.

Výsledky môjho testovania

Grilovaná zelenina - elektrický gril catler

Grilované zemiaky, červená paprika a baklažán. Príprava oboch trvala na grile po tri minúty.

steak - elektrický gril Catler

Tuzemská vysoká roštenka z mladého býka 300g a kuracie prsia na strane pravej, približne 300g. Steak som griloval presne 4 minúty, prsia o niečo kratšie.

Tofu - elektrický gril catler

Morčacie prsné plátky 380g a vedľa tofu s chilly. Tofu som griloval len 2 minúty.

 

Zhrnutie recenzie

Elektrický gril Catler GR4011 hodnotím ako výborné zariadenie. Určite vyhovie požiadavkám aj náročnejších užívateľov a v správnych rukách dokáže zázraky. Tí menej skúsení ocenia jednoduchosť ovádania a bohatý manuál, v ktorom je veľa rád a tipov ako ku grilu, tak aj ku grilovaniu.

Výhody grilu

 • pevné, kvalitné a presné spracovanie celého grilu
 • nastaviteľná výška platne
 • jednoduché a ľahké ovládanie
 • rýchly ohrev platní
 • nožičky pre úpravu sklonu
 • mimoriadne odolný matierál platní
 • záruka 3 roky

Nevýhody grilu

 • čistenie si žiada trpezlivosť
 • jedna poloha grilu
 • privítal by som vypínač
 • vyrobené v Číne

 

-Dougrilovania priatelia-

 

Catler GR4011 – výsledné hodnotenie

Pozitívne pocity sme zohľadnili aj v tabuľke redakčného hodnotenia.

Redakčné hodnotenie
 • Obsluha
 • Odolnosť
 • Príkon
 • Použté materiály
 • Udržanie teploty
 • Rýchlosť ohrevu
 • Praktickosť

Výsledok recenzie grilu Catler GR4011

Táto mašinka nás príjemne prekvapila, výnimočná pevnosť, poctivé prevedenie. Vyššia cena by vás nemala odradiť.

4.3

 

No Responses

Zanechte odpověď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.