Elektrický gril na balkón – VYBERÁME

Milujete grilovanie, ale váš domov vám to neumožňuje? Nemusíte svoje chuťové bunky trýzniť iba pozeraním receptov. Elektrické grily na balkón v sebe ideálne kombinujú čaro vonkajšieho grilovania a zdravého spôsobu prípravy. Máme pre vás 5 tipov na „balkónový“ gril.

top gril na balkón-Steba VG400

Obsah článku

 

Prečo si zaobstarať elektrický gril?

Všetci vlani básnili o tom, ako si cez víkend užívali grilovanie a vy ste si akurát zapiekli kurča v rúre, lebo bývate v bytovke? Teraz už vám to nemusí vadiť. Ak máte balkón, môžete si grilovanie užívať do sýtosti na čerstvom vzduchu. S elektrickým grilom si vychutnáte čaro grilovania, nič nepodpálite a navyše urobíte niečo aj pre svoje zdravie.

Na balkón sa bezpodmienečne hodí aj WEBER gril.
My už vieme, ktorý je najlepší, zistite to aj vy.

Elektrický gril na balkóne je príjemnejší pre vás aj susedov

Na rozdiel od klasických zápalných grilov (na drevo, uhlie alebo plyn), elektrické grily neprodukujú spaliny. Vďaka tomu využitie na balkóne alebo terase pôsobí na okolie veľakrát príjemnejšie, než keď sused vyvára aromatické jedlá. Nemôžeme zaručiť, že sa vaše jedlo nerozvonia medzi najbližších susedov natoľko, že sa budú chcieť ďalšieho grilovania priamo zúčastniť.

Výhody:

 • Sú ľahké a prenosné

Ich prenášanie zvládnete aj sami. Pretože nemusia byť vyrobené zo žiaruvzdorných materiálov, ktoré odolávajú ohňu a sú dosť ťažké, Oceníte to nie len pri spratávaní, ale aj keď sa vydáte do kempu na dovolenku alebo za známymi.

 • Grilovanie je šetrnejšie k okoliu

Keďže elektrické grily nič nespaľujú ako je tomu u klasických alebo plynových grilov, neprodukujú škodlivé spaliny a v ideálnom prípade ani dym, ktorým by ste mohli obťažovať okolie.

 • Zapojenie je jednoduché

Balkónové grily sa spravidla dajú bez problémov zložiť bez toho, aby ste k nim potrebovali 50 stranový návod. Na samotné spustenie vám stačí zapojiť gril do zásuvky a stlačiť gombík.

 

Elektrický gril na balkón – našich 5 tipov

Ak stále nemáte jasno, čo presne od svojho grilu chcete a nechce sa vám zdĺhavo vyberať medzi množstvom modelov, nevadí. Z našich 5 tipov v širokom cenovom rozpätí si istotne vyberiete.

Tristar BQ-2820: Cenový šampiónTristar BQ-2820

Gril, ktorý kúpite pod 35€. Aktuálnu cenu zistíte z odkazu v tlačidle.

Tristar BQ-2820 na Okay.sk

Čo vám gril ponúka:

Lacný, avšak variabilný gril v sebe má všetko, čo ku grilovaniu potrebujete – dostatočnú teplotu pre ugrilovanie steakov, odoberateľné nohy a odkladaciu poličku.

Plocha na grilovanie: 45 x 22 cm
Príkon: 2000 W

Prečo je taký dobrý:

Gril zvláda základné grilovanie bez toho, aby ste finančne vykrvácali. Je vybavený nie len stojanom pre odkladanie náčinia, ale aj plynulým regulátorom teploty a odkvapávačom na mastnotu. Vďaka odnímateľnej špirále sa výborne čistí.

Kedy ho najlepšie využijete:

Tento model grilu sa s ohľadom na konštrukciu s pomerne odkrytou grilovacou plochou hodí najmä na balkóny, ktoré sú skryté pred vetrom alebo majú aspoň možnosť závetria. Nižšia hmotnosť 3,5 kg môže pri neopatrnom zachádzaní spôsobiť problémy so stabilitou, preto ho dajte preč z trasy detí a domácich maznáčikov. Vďaka odnímateľným nohám ho môžete používať vonku aj vnútri.

Páči sa mi Tristar BQ-2820

Užívateľom vyhovuje, pretože:

 • dokáže grilovať podobne ako grily v drahších kategóriách
 • ľahko sa čistí
 • je kompaktný
 • rýchlo sa zahrieva

Hyundai GR 004: Majster v rozdeľovaní teplôtHyundai GR004 - lacný a schopný

Elektrický gril na balkón za menej než 25€. Aktuálnu cenu zistíte z odkazu v tlačidle.

Hyundai GR004 na Hej.sk

Čo vám gril ponúka:

Klasický balkónový gril sa vám zíde najmä v menších priestoroch, kde po kuchtení treba uvoľniť miesto pre ďalšie aktivity. Štvornohý podstavec sa dá ihneď zložiť a celý gril pri skladovaní zaberá minimum priestoru.

Plocha na grilovanie: 45 x 22 cm
Príkon: 2000 W

Prečo je taký dobrý:

Pokrmy s týmto grilom môžete pripravovať na veľa spôsobov, lebo nastaviteľná výška roštu spolu s plynulým ovládaním termostatu vám dovolí použiť odlišné teploty. Pomerne veľká plocha roštu (45 x 22 cm )

Kedy ho najlepšie využijete:

Keďže ide opäť o otvorený gril, zvážte, či ho môžete postaviť niekde ku stene. Ideálne tak, aby na veternú stranu smeroval jeho veterný štít brániaci ochladzovaniu jedla. Jeho nízka váha 3,8 kg dovoľuje rýchle presuny, ale spôsobuje tiež nižšiu stabilitu.

Páči sa mi Hyundai GR004

Užívateľom vyhovuje, pretože:

 • mimoriadne nízka cena
 • ľahko sa čistí
 • dá sa rýchlo rozobrať
 • jednoduché ovládanie

Rommelsbacher FG 2204/SE: riešenie pre každý priestorRommelsbacher FG 2204/SE

Dizajnovo príjemný gril s viac-ako bohatým príslušenstvom v balení, od 120€ na hej.sk. Tento sme už zakúpili, testovali a tu je recenzia elektrického grilu Rommelsbacher.

Rommelsbacher FG2204  na Hej.sk

Čo vám gril ponúka:

Skladný gril vie zastúpiť aj svojich rozmernejších kolegov. Vďaka páčke nakláňania z neho jednoducho vylejete nadmerné množstvo omáčky alebo tuku, ktoré sa nebudú pripaľovať na doske. 12 teplotných stupňov vám pomôže nastaviť teplotu, ktorá bude vyhovovať každému typu grilovaných surovín.

Plocha na grilovanie: 54 x 47 cm
Príkon: 2200 W

Prečo je taký dobrý:

Čistenie je vďaka vyberateľnej tácke jednoduché, väčšinou ho stačí iba opláchnuť. Česť svojmu pomenovaniu „party gril“ robí príslušenstvo, ktoré je súčasťou balenia: 4 taniere, misy na omáčky, paličky, poklop na šetrnú prípravu a náčinie ku grilovaniu. Umožňuje vám pripraviť pokrmy na veľa spôsobov: parné viečko pre naparovanie zeleniny a morských plodov a škrabka pre čistenie počas grilovania a otáčania potravín. Podrobnejšiu recenziu pripravujeme.

Kedy ho najlepšie využijete:

V podstate kdekoľvek. Najviac sa vám zíde v malých priestoroch, lebo sa všade zmestí. Ideálny je však do stredu väčšieho stola, kde výborne poslúži viacerým ľuďom okolo.

Páči sa mi Rommelsbacher FG2204

Užívateľom vyhovuje, pretože:

 • vďaka zvýšeným hranám jedlo nikde „neuteká“
 • ľahko sa čistí
 • pohodlne sa prepravuje a prenáša
 • veľmi podarený dizajn

BeNomad DOC147: Solídny kus na váš balkónElektrický girl na balkón od BeNomad

Výkonný kruhový gril s poklopom. Na alze za necelých 130€.

BeNomad DOC147 na Alza.sk

Čo vám gril ponúka:

Väčší gril s kruhovou platňou, ktorá má rovný povrch aj mriežkovanie a odnímateľnú platňu. Odkladaciu policu môžete výškovo nastaviť, ako bonus slúžia vstavané časti na nápoje alebo marinády. Odnímateľné časti grilu, platňa so zásobníkom na tuk, uľahčujú čistenie.

Plocha na grilovanie: priemer 40cm
Príkon: 1400-1600W

Prečo je taký dobrý:

V grile je zabudovaná ochrana proti prehriatiu a termostat je možné odňať. Poklop urýchľuje zahrievanie až na maximálnu teplotu, ktorá sa vie vyšplhať k 210°C.

Kedy ho najlepšie využijete:

Keďže je gril 2 v 1, môžete na ňom po zložení nohy variť aj na kuchynskej linke. Poklop pri vonkajšom použití zabraňuje vychladnutiu špirály ako aj jedla, a preto vás ani dážď nezastaví.

Páči sa mi gril BeNomad

Užívateľom vyhovuje, pretože:

 • má dostatok miesta na prípravu viacerých pokrmov
 • oddelené povrchové časti pre rôzne spôsoby prípravy
 • s poklopom sa dobre manipuluje
 • odkladacia polica je štruktúrovaná

Steba VG 400: Rolls-royce medzi grilmitop gril na balkón-Steba VG400

Za takúto mašinu zaplatíte niečo málo cez 300€. Najvýhodnejšia cena je na Alze, kde sme si ho už kúpili aj my, testovali sme ho, spracovali sme recenziu a kolega Peter si ho zamiloval natoľko, že si ho nechal na vlastnom balkóne.

Steba VG 400 na Alza.sk

Čo vám gril ponúka:

Kruhová doska s dvoma typmi grilovacieho podkladu s nepriľnavým povrchom vám umožní prichystať mäso na mriežkach, zatiaľ čo zeleninu vedľa prepečiete na rovnej ploche. Súčasťou grilu je hliníkový poklop, ktorý dokáže rýchlo zvýšiť teplotu až na 250 °C. V poklope je zabudovaný parný ventil spolu s ukazovateľom teploty, ktorú môžete regulovať. Nechýba ani kontrolka a nádoba na odkvapkávajúci tuk.

Plocha na grilovanie: priemer 53,5cm
Príkon: 2200 W

Prečo je taký dobrý:

Pýši sa jednou z najväčších plôch, akú u elektrického grilu teraz dostanete (priemer kruhu je 53,5 cm). Na hostinu preto môžete pozvať veľkú spoločnosť. Veľká je aj odkladacia polička. Nemusíte mať obavy, že vám gril zaberie celý balkón. Šikovne riešená podpera iba jednou nohou, zakončenou roznožením do piatich opôr pre vysokú stabilitu, obsadí iba minimum priestoru.

Kedy ho najlepšie využijete:

Odnímateľná noha umožňuje postaviť gril na stôl a grilovať aj doma. Vďaka poklopu môžete pokrmy pripravovať vonku v akomkoľvek počasí.

Steba VG 400  na  Hej.sk

Užívateľom vyhovuje, pretože:

 • obslúži početnú skupinu ľudí
 • ľahko sa udržiava
 • zvládne pripraviť aj väčšie kusy mäsa
 • má kvalitné komponenty
 • zrozumiteľný návod

Rozhodli ste sa?

Väčšie grily, ktoré sa na balkón zrejme nezmestia, avšak na terase alebo záhrade sa budú vynímať, predstavujeme v článku Záhradné grily.

Okrem praktických vlastností (veľkosť, príkon, skladnosť), ktoré od svojho nového grilu vyžadujete, sa isto zamyslite aj nad estetickou stránkou veci. Je možné, že vás časom omrzí obyčajný dizajn grilu a budete chcieť niečo zaujímavejšie. Dizajnové vychytávky, ktoré sa oplatí vidieť nájdete v článku Dizajnové grily a moderné technológie.

Používate niektorý z týchto elektrických grilov na balkón?

Podeľte sa s nami o skúsenosti v komentároch, možno pomôžete niekomu s výberom 🙂

 

 

– Dougrilovania priatelia –

No Responses

Zanechte odpověď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.