Grily Weber – ktorý sa oplatí?

Bližší pohľad na širokú paletu grilov pod značkou Weber. Sľubujú mimoriadne kvalitné spracovanie, prvotriedne materiály a odolné konštrukcie. Z ponuky vyberieme tie najzaujímavejšie modely, popíšeme aj rozdelenie Weber grilov a známe skratky tejto spoločnosti. Vieme aj to, kde tieto grily nakúpite výhodne.

Weber Mastr-touch GBS 57

Top gril s 57cm priemerom a zásobníkom na popol.

Navigácia v článku

 

Z histórie značky Weber

Otca 11-tich detí – Georga Stephena – v roku 1952 počas plachtenia, priviedol pohľad na železnú bóju k prelomovej myšlienke. Rozdelil bóju na dva časti, spodnej prirobil nožičky a použil ako kotol, hornú časť použil ako poklop.

Takto vznikol prvý kotlový gril a teda aj základný kameň spoločnosti Weber-Stephen Products Co.

Známe skratky, trademark-ové výrazy

Poznáte to, písmenkové skratky pre označenie konkrétnej rady sortimentu. Vyvolávajú v zákazníkovi určitú predstavu nadštandardu. Táto značka si istotne podobnú predstavu zaslúži, z ich mnohých skratiek, sú najpoužívanejšie:

Flavorizer bars

Flavorizéry alebo aj inak „aróma koľajnice“. Zdroj: www.bbqs2u.co.uk

Rozdelenie Weber grilov

  • Grily na drevené uhlieSmokey Joe – bezstojanové okrúhle; Goanywhere a Smokey Mountain Cooker – prenosné; Bar-B-Kettle , Original Kettle a Kettle Plus – stojanové; Master-Touch GBS – veľké stojanové so zásobníkom na popol; Performer GBS – najvyššia rada s plynovým zapaľovaním.
  • Plynové grilyQ: 1200, 3000 a 3200; Goanywhere – prenosný; Spirit E: 210, 310 a 320 – väčšie stojanové; rada Genesis II – grily so zárukou 10 rokov; Summit: E 670 a S 670 – profi.
  • Elektrické grily – 2 modely z rady Q : Q 1400 a Q 2400, oba dostupné aj vo verzií so stojanom.

Pre značku Weber je charakteristické, že jednotilvé časti grilov môžu mať rozličné záručné lehoty. Často aj 10 rokov.

 

Grily Weber na drevené uhlie

Najpočetnejšie modelové zastúpenie má spoločnosť Weber, práve grilmi na drevené uhlie. Vybrali sme 3 výborné mašiny z rozdielnych cenových hladín.

Weber Kettle Compact 47

Weber Bar-B-Kettle

Pomer cena/výkon je devízou tohoto grilu.

Cenovo výhodný model s pevným stojanom a odolnými kolieskami. 10 ročná záruka na porcelánom smaltovaný poklop a kotol. 5 rokov na madlá, 2 roky na zvyšné diely.

Čím sa vyznačuje?

Nerezový, 3-násobne niklovaný rošt s priemerom 47cm. Hlinikový vetrací prieduch a miska na popol. Hmotnosť 9,18kg.

Ďalšia výbava grilu:

3 vetracie prieduchy na kotli, držadlo poklopu je opatrené tepelným štítom, dávkovač brikiet…

Cena: 100€

 

Weber Kettle Plus 47

Weber kettle plus 47

Prakticky riešené odkladanie poklopu a GBS rošt si vás získajú.

Pevný a vysoký trojhranný stojan, ktorý možno výškovo nastaviť, zabezpečuje stabilné postavenie grilu. Pre tento typ platia rovnaké záručné lehoty ako pre model vyššie.

Čím sa vyznačuje?

Kotol a poklop sú vyrobené z porcelánom smaltovanej ocele. Nerezový, 3-násobne niklovaný GBS™ rošt s priemerom 47cm, otvára možnosti pre využitie doplnkov GBS™. Hlinikový vetrací prieduch a miska na popol. Hmotnosť 16kg.

Ďalšia výbava grilu:

Integrovaný teplomer v poklope, praktický úchyt pre jednoduché odloženie poklopu, madlo s tepelným štítom, postranná rúčka má integrovanú lištu na náradie…

Cena: 199€ – momentálne je na Alze za výhodných 186€

 

Weber Master-Touch GBS 57

Weber Mastr-touch GBS 57

Top gril s 57cm priemerom a zásobníkom na popol.

Skutočná hviezda v grilovaní na uhlí. Všestranný gril, vďaka doplnkom systému GBS™, ktorý aktuálne ponúka 6 rozdielnych komponentov na výmenu. Rýchlo ho poskladáte, bez matiek a skrutiek.

Čím sa vyznačuje?

Pevný, výškovo nastaviteľný trojhranný stojan nesú nárazu a mrazu odolné kolieska. 57cm priemer nerezového, 3-násobne niklovaného GBS™ roštu.

Kotol a poklop z porcelánom smaltovanej ocele s 10 ročnou zárukou. 5 rokov záruka na madlá zariadenia a na čistiaci systém One-Touch. Hmotnosť 12kg

Ďalšia výbava grilu:

Integrovaný teplomer v poklope, extra veľká hliníková nádoba na popol, sklopiteľný rošt pre ľahké prikladanie, držiak poklopu a náradia…

Cena: 330€ – momentálne je na Alze za výhodných 310€

 

Plynové grily Weber

Od malých mobilných grilov až po veľké zariadenia do profesionálnych exterierových kuchýň. Vybrali sme 3 modely, ktoré upútali našu pozornosť a zaslúžia si aj tú vašu.

Viac informácií o griloch Weber ->

Weber Q 3200

Weber Q 3200

Zdroj: amazon.com

Najlepší z modelovej rady Q, ponecháva si mnohé parametre svojich menších bratov ako napr. kotol a poklop z hliníkovej zliatiny so zárukou 5 rokov, na ostatné súčasti zariadenia sa vzťahuje štandardná 2 ročná záruka.

Čím sa vyznačuje?

Ideálny na balkón, vybavený stojanom Premium (vozíkom s 2 klieskami pre 10kg PB flaše) s 2 sklopnými stolčekmi. Ponúka 2 nerezové horáky regulovateľné nezávisle s výkonom 6,3kW a elektronickým zapaľovaním + stupňovito nastaviteľným horákovým ventilom, ktorý umožňuje priame aj nepriame grilovanie. Grilovacia plocha 63X45cm, 2 porcelánom emailované liatinové rošty, hmotnosť zariadenia je 28,6kg.

Ďalšia výbava grilu:

Integrovaný teplomer v poklope, odnímateľná hliníková nádobu na tuk, prídavné svetlo…

Cena: 650€

 

Spirit E-310 Classic

Weber Spirit E-310

Zdroj: johnlewis.com

Skvelý pomer cena/výkon, gril z rady Spirit. Vhodný predovšetkým na terasu alebo záhradu. Opatrený 3 nezávisle ovládateľnými nerezovými horákmi s plynulou reguláciou a piezoelektrickým zapaľovaním, výkon 9,4kW. Pevné postranné stolčeky, vozík so 4 kolečkami – 2 schopné aretácie(brzda).

Čím sa vyznačuje?

10 ročná záruka na horáky, na porcelánom smaltovaný poklop a vaňu a tiež na ostatné diely z hliníkovej zliatiny. 3 ročná záruka na 2 rošty zo zliatiny, smaltovanej porcelánom.

Hlavná grilovacia plocha 60X45cm, tzv. „tepelný“ rošt, vzdialenejší od horákov má 60X12cm. Ochrana horákov Flavorizer Bars™, „Aróma koľajnice“ zo smaltovanej ocele.

Ďalšia výbava grilu:

Integrovaný teplomer v poklope, zapaľovanie Crossover™ – pripojenie druhého horáku bez zapaľovania, 6 háčikov na náčinie…

Cena: 700€

 

Viac informácií o griloch Weber -> TU

 

Genesis II E-610 GBS

Genesis II E-610

Zdroj: www.norwichcamping.co.uk

Obrovský plynový gril so 6 nezávisle ovládateľnými nerezovými horákmi. Disponuje grilovacím systémom GS4™ s 10 ročnou zárukou, ktorý zahŕňa: elektronický zapaľovací systém, vysoko výkonné horáky, Flavorizer Bars™ „Aróma koľajnice“ z ocele smaltovanej porcelánom a systém Grease Management, ktorý predchádza samovoľnému vznieteniu tukov. Grilovacie šťavy a vypečený tuk, ktoré sa nevyparia na aróma koľajniciach, sú odvedené od horákov a ztekajú do odnímateľnej misky umiestnenej pod grilovacou vaňou.

Čím sa vyznačuje?

Poklop a kotol sú rovnako z porcelánom smaltovanej ocele, na poklop a ostatné diely z hliníkovej zliatiny spadá 10 ročná záruka. Porcelánom smaltovaný liatinový rošt GBS™ o veľkosti 102X48cm má 3 ročnú záručnú dobu. Plocha tzv. „tepelného“ roštu 102X15cm. Váha grilu – 90kg.

Ďalšia výbava grilu:

Zariadenie je kompatibilné s iGrill ovládaním, integrovaný teplomer v poklope, zapaľovanie Crossover™, pevné postranné stolčeky, jednoduchý prístup ku flaši, stojan má 2 veľké a 2 menšie kolečká s brzdou…

Cena: 1699€

 

Elektrické grily Weber

Z ponuky značky majú elektrické grily najmenšie zastúpenie, len 2 modely. Oba sú rovnako vhodné do interiéru aj exteriéru.

Weber Q 1400

Weber Q 1400

Zdroj: Amazon.com

Vhodný do interiéru aj na balkón. Príkon: 2200W samočistiaca špirála, kábel 1,8m, hmotnosť:10,4kg,

Čím sa vyznačuje?

Poklop a kotol z hliníkovej zliatiny so zárukou 5 rokov, rovnako tak na ostatné komponenty z hliníkovej zliatiny. Zvyšok zariadenia má 2 ročnú záruku.Delený, porcelánom smaltovaný liatinový rošt, grilovacia plocha: 43X32cm, odnímateľná nádoba na tuk .

Cena: 300€, vo verzií so stojanom 350€

Cenovým konkurentom Q 1400 je gril nemeckej výroby – Steba VG 400VG 400-teplomer, poklop a rukoväť

 

Weber Q 2400

Weber Q 2400

Zdroj: webergrill.ae

Veľmi podobný modelu Q 1400. Ponechal si takmer všetky parametre lacnejšieho a menšieho brata.

Čím sa vyznačuje?

Rozdiel je len vo veľkosti a hmotnosti: 16,5kg, grilovacia plocha s rozmermi: 54x39cm.

Cena: 450€, vo verzií so stojanom(na foto) 500€

 

Záver

Veríme, že ste o značke a ich ponuke získali lepší prehľad.
Máte vlastný gril Weber a chcete sa podeliť o skúsenosti? Budeme radi za vaše komentáre. Sledujte naše tipy na grilovanie a recepty.

Ak stále nemáte gril, s výberom vám pomôže porovnanie elektrických grilov, ktoré sme už testovali.

Tipy na článok:

 

 

-Dougrilovania priatelia-

No Responses

Zanechte odpověď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.