Elektrický gril Rommelsbacher FG2200/S – RECENZIA

All in One pre 4 osoby. Párty set z Nemecka s množstvom doplnkov, ktoré takmer zatieňujú veľmi podarený elektrický gril. Testovanie sme si príjemne užili a postrehy  sú zhrnuté v tejto recenzii.

 

Navigácia v recenzii

 

Prvý kontakt s grilom

Pravidelný prieskum v ponukách e-shopov, ma náhodne zavial k platňovému typu elektrického grilu od firmy Rommelsbacher. Dizajnovo pohľadný, detailnejšie informácie len ťažko vyhľadateľné.

Zariadenie sme zakúpili v Alze a vyzdvihli ho na centrále v Prahe. Prekvapili ma rozmery balenia, s ohľadom na značný obsah, len 59 x 50 x 14cm. Nie je problém gril preniesť mestom až domov, kľudne aj MHD-čkou.Rommelbacher FG2200/S-balenie

Rommelsbacher FG2200/S – a na párty ste vybavení

Všetko čo potrebujete na grilovačku v jednom balení. Ako bonus pekný, obsiahly a farebný receptár, avšak v nemeckom jazyku. Nám v balení nedorazil preklad 🙂

Gril spolu s vybavením navodzuje atmosféru teppanyaki štýlu z Japonskej kuchyne.
Vyrobený je v nemecku!

 

Obsah balenia alebo All-in-1 pre 4 osoby

V bohatom balení je možno až priveľa vybavenia, ak hľadáte „iba gril“. No oceníte ho na každej oslave, párty, posedení alebo grilovačke. Plne obslúži 4 ľudí a set je farebne zladený do príjemného odtieňu lesklej a matnej červenej farby v kombinácií s čiernou.

party set od Rommelsbacher.

„Párty set“ alebo vybavenie ku grilu FG2200/S

Čo všetko je v balení:

 

Technické špecifikácie

Rommelsbacher FG2200/S

Rozmery grilu:585 × 500 × 135 mm
Rozmery platne:
(vzdialenosť protiľahlých strán 6-hranu)
S okrajom- 410mm
Vnútorný- 330mm
Príkon:2200W
Hmotnosť:Balenia- 6,5kg
Zariadenia- 5,5kg
Rozsah termostatu:12 stupňov intenzity

Užitočné informácie

Dĺžka kábla:120cm
Odkladanie kábla:áno / odnímateľný termostat
Protisklzová podstava:áno / 6 nožičiek
Viacero polôh grilovania:nie

 

Použité materiály

Podstavec, na ktorom leží platňa, je z tvrdeného plastu. Na dotyk je povrch príjemný a ľahko sa udržiava aj čistí. Hliníková platňa na grilovanie je potiahnutá nepriľnavou vrstvou Teflonu.

Z čoho je gril vyrobený?

 • Podstavec – tvrdený plast
 • Platňa – hliník
 • Nepriľnavý materiál – teflon
 • Nožičky – plast + guma

 

Konštrukcia grilu

Zariadenie je rozdelené na podstavec, grilovaciu platňu v spojení s výhrevným telesom. Odnímateľný termostat, samozrejme s prívodnou šnúrou, tzv kábel. 🙂

Rommelbacher FG2200/S

Pohľad na podstavec a spodnú stranu platne, resp na kryt výhrevnej špirály.

Podstavec

Pravidelný šesťhran z tvrdeného plastu. Perforované dno zabezpečuje cirkuláciu vzduchu v útrobách zariadenia, vďaka čomu sa neprehreje. Pevný skelet ako podpora pre grilovaciu platňu je tak presný, že platňa zapadne na milimeter tam kam má. Medzera medzi okrajom podstavca a platne je po celom obvode 4mm.

Stabilita je samozrejmá – 6 nožičiek na podklade – gril má svoje pevné miesto.

Platňa grilu

Plochá hliníková platňa, rovnako v tvare 6-hranu,  je šróbami spojená s okrúhlym výhrevným telesom. Po ich uvoľnení je možné platňu oddeliť od tepelnej špirály. Čo je veľká výhoda ak by sa do týchto miest, nedopatrením dostala napríklad omáčka.

Nepriľnavá vrstva je pravdepodobne z kvalitnejšej sorty teflonu, chválim. V ťažkom teste, pre tento typ grilu, obstála platňa aj s nepriľnavou vrstvou na výbornú.

Na protiľahlej strane od termostatu, je na platni menší žliabok, v ktorom sa hromadí prebytočný olej. Dostanete ho tam lopatkou počas grilovania alebo ak platňu nakloníte, prirodzene sem bude odtekať.

Rommelsbacher-platňa grilu

Platňa je dominantou zariadenia, výborná povrchová vrstva je zase vizitkou nemeckej poctivosti.

Sklon platne

V spodnej časti podstavca, priamo pod miestom určeným pre termostat, je výklopná podpera. Po jej vyklopení sa platňa mierne podvihne, tuk a olej tak ľahko odtečú do žliabku.

Počas nášho testovania sme túto možnosť nevyužili, nakoľko nás nečakal recept, pre ktorý by bolo vhodné platňu nakloniť. Samozrejme funkčnosť naklonenej roviny sa nedá popierať a určite neraz poteší. Zariadenie v tejto polohe mierne utrpí na stabilite

Termostat

Ovládanie teploty s kontaktným kolíkom, ktorý sa zasúva do zariadenia. Kábel dlhý 120cm a parádna vychytávka – páčka pre jednoduché vysunutie termostatu. Toto býva často boj s horúcim grilom, keď sa jednou rukou snažíte pridržať zariadenia a druhou odobrať termostat.

Uchopením termostatu stlačíte aj páčku na ňom, tá spraví za vás „špinavú robotu“. Termostat sa vysunie a stačí nájsť vhodné miesto kam ho uskladníte. Okamžite ma to oslovilo a pár krát som si to zopakoval. Funguje to výborne, hodnotím ako veľmi praktické.

Tiež veľmi praktických, je 12 stupňov intenzity ohrevu. Na platni tak môžete prvým stupňom len šetrne ohrievať jedlo alebo posledným smažiť zemiaky. Nastaviť si teda môžete široké teplotné rozpätia, pre rozličné suroviny.

Elektrický gril Rommelsbacher-termostat

12 stupňov intenzity termostatu ponúka na výber skutočne širokú teplotnú paletu. Skvelá vychytávka je malá páčka, ktorá vám viac-ako výrazne uľahčí odnímanie termostatu.

Čo je však smutné? Nikde som nezistil v akom rozmedzí zariadenie pracuje. Príbalové texty takúto informáciu neposkytli, ani žiaden e-shop, stránka výrobcu tiež nie, rovnako tak ani oblastný dealer. Kontaktovali sme preto výrobcu a verím, že informáciu dodáme 🙂

 

Rýchlosť ohrevu

Platňa je hrubšia, zohriatie ale rýchle. Na tak veľkú platňu, nás rýchlosť úprimne prekvapila, 2200W je teda na správnom mieste.

Je známe, že hliník sa rýchlo zohrieva, avšak chladne tak podobne. Výrobca preto použil špirálové výhrevné teleso, na ktorom nie sú veľké medzery, ako ich poznáme z kontaktných grilov. Teplo teda ťažšie stratí aj samotná špirála a termostat má aspoň o niečo menej práce.

Posledný, 12. stupeň termostatu, dosiahne gril už za 4 minúty.

 • 2. stupeň – pod 1 minútu
 • 4. stupeň – 1:30
 • 6. stupeň – presné 2 minúty
 • 8. stupeň – 2:40
 • 10. stupeň – 3:10
 • 12. stupeň – 4:00

 

Rommelsbacher FG2200/S – Cena

Platňový elektrický gril a veľa praktických doplnkov v balení kúpite od 108€ na Hej.sk. Aby ste si mohli zvoliť tú najlepšiu ponuku, v prehľadnej tabuľke si prezrite aktuálnu cenu jednotlivých e-shopov.

Názov e-shopuCena k 1.4.2017Aktuálna cena alebo akcia
Hej.sk108€ Zistiť aktuálnu cenu na Hej.sk
Alza.sk113€ Zistiť aktuálnu cenu na Alza.sk
Okay.sk113€ Zistiť aktuálnu cenu na Okay.sk

 

Cenový konkurent – Catler GR4011

Kontaktný elektrický gril, teda z iného súdka než tie platňové. Avšak veľmi podobný cenou, o málo lepší v našom porovnaní grilov a je teda si zaslúži náležitú pozornosť. Prečítajte si celú recenziu grilu Catler GR4011.

 

Grilovanie

Potenciál produktu FG2200 som videl predovšetkým v komplexnom obsahu balenia. Samotná efektívnosť zariadenia, počas testovacieho grilovania, ma skutočne príjemne prekvapila.

Rommelsbacher-kuracie

Obrázok ako z profesionálnej kuchárskej knihy, čo poviete? Tak lahodné a pritom chrumkavé mäso pripravíte jedine pod parným viečkom na platni grilu Rommelsbacher.

Testovačka na výbornú

S kompletným zadaním si gril poradil hravo. Chvíľočku trvá, kým sa úplne skamarátite so stupňami termostatu, neskôr si ale budete rozumieť výborne.

Bohatý raňajkový chod miešaných vajec so slaninkou z drobnochovu, rôzna zelenina, banán, mango, tofu, kuracie, mleté aj s plackami a na záver palacinky. Z grilu mám výborný pocit, zvládol všetko, aj to čo som od neho nečakal.

Rommelsbacher FG2200 vajcia

Poctivá porcia miešaných vajec so zeleninou a slaninou. Pripravené pefektne a rýchlo.

Čo nás zarazilo?

Fantastický výsledok z poslednej fázy testu – týmto si ma gril od Rommelsbacheru získal.

Z čisto pozorovacích a testovacích pohnútok, často preceňujeme možnosti grilov. Napríklad menší gril naložíme „po okraj“…

Rommelsbacher a hrubý kus kuriacieho

Zlatý klinec testu, nesplniteľné zadanie, ktoré sa vďaka parnému viečku, podarilo splniť. A nie len podarilo, ale výsledok ma uchvátil. Chrumkavé na povrchu, lahodné a vláčne vo vnútri.

Pre tento prípad som pripravil ako najväčšiu skúšku: kuracie prsia s kožou. Jeden, na platňu dosť hrubý kus a druhý, veľmi hrubý a veľký kus prsníku slepačieho. Na – pomyselne nereálne – zadanie som využil aj parné viečko. Výsledok nebol zlyhanie, ale dokonalé kúsky šťavnatého prsa z kury 🙂

 

Zhrnutie recenzie

Zariadenie, ktorému som nedával veľké šance na úspech, nás naopak oslovilo o to príjemnejšie. Výborná nepriľnavá vrstva udrží suroviny nespálené. Termostat, s ktorého rozsahom sa dá takmer čarovať, plus mimoriadne obsiahla výbava ku grilu. Výrobca Rommelsbacher týmto modelom zanechal dobrý dojem a určite to nie je posledný gril, ktorý od tejto nemecej firmy testujeme.

 

Výhody grilu

 • pevné, kvalitné a presné spracovanie celého grilu
 • možné upraviť sklon platne
 • jednoduché a ľahké ovládanie
 • rýchly ohrev platní
 • na bakón aj do interiéru
 • vyrobené v Nemecku
 • čistenie je tak easy…
 • množstvo dolnkov

Nevýhody grilu

 • menšia stabilita počas naklonenej platne
 • jedna poloha grilu
 • nekonkrétny roszah termostatu 

 

 

-Dougrilovania priatelia-

 

Hodnotenie redakcie

Malé – veľké pozitívne prekvapko. Zariadenie môže pôsobiť ako menej variabilné, vynahradí vám to kvalitný povrch a čaro platne, ktorá vie byť zábavnejšia než kontaktný gril.

Redakčné hodnotenie
 • Obsluha
 • Odolnosť
 • Príkon
 • Použité materiály
 • Udržanie teploty
 • Rýchlosť ohrevu
 • Praktickosť

Výsledok recenzie grilu Rommelsbacher

Poctivý elektrický gril nemeckej výroby, veľká kopa príslušenstva, všetko pekne zladené do odtieňov červenej a čiernej. Neobojíme sa odporúčať, hľadáte platňový gril? Tento určite zvážte!

4.1

No Responses

Zanechte odpověď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.