Elektrický gril Concept GE 3000 RECENZIA

Multifunkčné zariadenie 4v1: kontaktný gril, barbecue gril, vaflovač a sendvičovač v jednom. Praktická hračka a liatinové platne na grilovanie k tomu. Určite vás tento model od značky Concept zaujal, tak sa pozrite ako obstál v našom testovaní.

 

Concept GE 3000 – recenzia

 

Prvý kontakt s grilom

Dnes sme sa zamerali na značku Concept. Prémiová rada modelu GE3000 , gril 4v1 ponúka na výmenu 4-krát rôzny povrch platní, 2 polohy pre grilovanie,… Stručný opis znie veľmi prakticky a zariadeniu to dodávu potenciál všestranného využitia.elektricky-gril-concept-GE3000

Po rozbalení

V balení sú 3 páry platní, z ktorých jeden sa dá využiť obojstranne. Na môj vkus dosť malá miska na prebytky, ktorá sa vsúva pod gril zo zadnej strany. Návod k obsluhe, ktorý neobsahuje takmer žiadne informácie a pekne spracovaný receptár.

Concept GE3000 4v1

Obsah balenia, všimnite si, že na stredovej dvojici platní sa mení povrch. Sú obojstranne použiteľné a z oboch strán odfotené.

 

Technické špecifikácie

Concept GE 3000

Rozmery grilu: 369 x 179 x 339 mm
Rozmery platní: 270 x 230 mm
Príkon: 2000 W (1829-2178W)
Hmotnosť: 5,8 kg
Rozsah termostatu:

100 °C – 230 °C

Napätie: 220 – 240 V
Frekvencia: 50/60 Hz

Užitočné informácie

Dĺžka kábla: 100 cm
Odkladanie kábla: nie
Rukoväť : plast – izolant
Protisklzová podstava: áno
Viacero polôh grilovania: 2

Použité materiály

Viditeľná časť grilu, teda plášť, je z nerezovej ocele, hliník tvorí telo zariadenia, rovnako ako aj rukoväť. Časť rukoväte, ktorej sa dotýkate počas grilovania, je z plastu a funkciu izolovať teplo zvláda veľmi dobre. Spodná časť grilu je z lakovaného plastu, od podložky ju delia drobné nožičky s gumovou podstavou.Predná a zadná strana grilu Concept

 

Z čoho je gril vyrobený?

 • Telo grilu – hliník
 • Plášť grilu – nerezová oceľ
 • Spodná časť – lakovaný plast
 • Platne – liatina / ?
 • Nepriľnavý materiál – teflon
 • Rukoväť  – hliník a plast
 • Podstava / nožičky – plast + guma

 

Platne grilu Concept GE3000

Nakoľko sú platne odnímateľné a na výmenu sú ich hneď 3 páry, neočakával som výnimočnú kvalitu a spracovanie. No už na prvý pohľad sú platne solídnej hrúbky, predovšetkým teda dvojica na grilovanie, ktorá sa používa obojstranne. Z jednej strany je platňa rovná, z tej druhej členitá ako rošt. Ďalší pár je výhradne určený na prípravu vaflov a posledný na zapekanie sendvičov.Vymeniteľný povrch platní 4v1 Concept 3000

Materiál použitý na výrobu platní

Výrobca uvádza, že platne sú vyrobené z LIATINY. Toto by som upresnil, hlavná dvojica platní na grilovanie je z liatiny. Zvyšné dve dvojice sú značne ľahšie, členitejšie aj tenšie, majú rozdielnu zvukovú odozvu oproti platniam na grilovanie. Máme teda pochybnosti o materiále, ktorý sa skrýva pod nepriľnavou vrtstvou. Za seba a redakciu elektrickygril.sk tvrdím, že platne na wafle a sedviče sú z ocele.

Liatina je pre grilovanie veľmi vhodný materiál, i keď dôležitú úlohu bude vždy zohrávať aj nepriľnavá vrstva. Niekoľko zaujímavých tipov z tejto problematiky nájdete v našom článku Liatinové elektrické grily.

Plocha platní

Využiteľná časť má rozmery 27x23cm s možnosťou používať zariadenie aj v polohe barbecue, teda otvorený gril, v tejto polohe je to 27x46cm.poloha barbecue alebo otvorený gril

Základnej dvojici platní, ktoré sú určené ku štandartnému grilovaniu, by som vytkol jednu dôležitú vec. Je to schopnosť odvádzať prebytočný tuk a šťavy, alebo skôr neschopnosť. Okraj platní je vystúpený len minimálne, v spojení s takmer nulovým sklonom tu vzniká problém. Počas dlhšieho grilovania sa šťavy začnú pripalovať.

Nepriľnavá vrstva

Keď sme sa pripravovali na recenziu a komletovali dostupné informácie o tomto zariadení, mali sme pocit akoby bolo naň uvalené informačné embargo. V návode – nič využiteľné, na stránke výrobcu sú nedostatočné aj chybné údaje…

V záplave nepodstatných textov na webe sa zjavili aj slová: dosky potiahnuté teflónom. Nakoľko je však táto informácia pravdivá, to sa nevie, ale niečomu treba veriť 🙂

Pevný sklon / nesklon

Logicky, ak pripravujete vafle alebo toasty, nechcete mať gril so žiadnym sklonom. Počas grilovania je však žiaduci a tento model vám nevyhovie. Sklon je pevný, takmer nulový a nie je možné ho upraviť. Jedine teda, že si budete nožičky podkladať zloženými novinami 🙂 čo ale nie je jednoduché, pre ich veľmi malý priemer.

 

Concept GE 3000 CENA

Elektrický gril Concept GE3000 Premium kúpite od 140€. Vzhľadom na jeho všestrannosť a variabilitu je to pravepodobne cena adekvátna. My sme nakupovali na Alze a bol beznádejne vypredaný, čakali sme na dodanie 10 dní. Z čoho vyvodzujem, že sa nepredáva zle. Štatistikami predaja sme sa však nezaoberali a je to len domnienka.

Najlepšiu cenu 110€, so zľavou 25% na nový kus, ponúka momentálne Hej.sk. Jeden použitý model s 13% zľavou je v ponuke na Alza.sk, možno ho ešte stihnete.

Aktualizované ceny zistíte po stlačení tlačidla

Vyberte si e-shop a zistite aktuálnu cenu

Aktuálna akcia -25% na Hej.sk

Hej.sk

V zľave -12% na Alza.sk

Alza.sk

 

 

Manipulácia s grilom

Prechod medi polohami je v poriadku, výmenu platní uľahčuje tlačidlo na uvoľnenie držiačikov. Viac sa určite dozviete aj z videa o základnej obsluhe.

Dovieranie roštov

Odchýlky do 1mm-úplne v poriadku, veľmi dobre viditteľné na videu vyššie. Vodiaca západka vrchného roštu vyzerá byť dosť krehká, čím trochu trpí aj schopnosť horného roštu, prispôsobiť sa potravine medzi platňami. Stačí však mierne dotlačiť rukoväť alebo utierkou celý vrchný rošt a je po probléme.

Barbecue poloha

Po zdvihnutí vrchného roštu do polohy, keď sú oba rošty v 90°uhle, sa stlačením poistky na pravej strane rukoväte uvolní prechod do polohy otvorený gril. Ako je spomenuté vyššie, využiteľné rozmery platní v tejto polohe sú 27x46cm.

Poistka otvorenia grilu Concept GE 3000 Premium

Poistka, pre otvorenie grilu sa zatláča, pri zatváraní sa vytlačí späť sama.

 

Odnímateľné platne

Funkcia, ktorá vždy poteší, uľahčuje obsluhu, predovšetkým teda čistenie. Z vnútornej strany grilu ich podopiera výtlačný medzikus-doraz, ktorý spevňuje usadenie v úchytoch. Platne je teda vhodné najskôr trochu zatlačiť a tlačidlom pre uvoľnenie úchytov sa „operácia“ končí.

uvoľniť platne tlačidlom-concept ge3000

Tlačítko pre uvoľnenie 2 držiakov, ktoré fixujú platňu. Nad tlačítkom vidieť aj jeden držiak. Rovnako to funguje na druhej platni.

Concept GE 3000 bez platní

Medzikus, ktorý tlačí na platňu zo spodu, aby bolo jej uloženie v držiakoch pevnejšie.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ovládanie a predný panel

Zariadenie zvládne rozmedzie 100-230°C. Výrobca uvádza do 240°C-my však vidíme jasne ako maximálnu hodnotu na ovládaní-230°C.

Termostat

Otočné ovládanie teploty je dielikované, hodnoty sú 140, 185 a 230°C, zvyšok sú dieliky. Prvý dielik-základná poloha- je pre vypnutý ohrev, druhý dielik ohrev zapína. Je veľmi ťažké nájsť postupnosť, ktorú výrobca v zvolil v značení dielikov. Medzi základnou polohou ovládania a hodnotou 140 je 6 dielikov, je to neprehľadné, mätúce.termostat-časovač a kontrolky

Kuchynské hodiny

Druhé otočné ovládanie je pre minútkovač. Nastaviť sa dá od 1-30min a na uplynutie času upozorní krátke, stredne hlasné zazvonenie, myslím si, že nie je problém toto zaregistrovať.

Kontrolky

Červená je pre signalizáciu pripojenia do elektrickej siete. Zelená kontrolka je termostat, oznamuje svietením, že zariadenie je zohriate na zvolenú teplotu.

 

Concept GE 3000 – Grilovanie

Pozrite si video-zostrih z testovania tohoto zariadenia.

Solídna nepriľnavá vrstva a kvalitný materiál platní na grilovanie(základný pár-liatina). Na druhej strane nedoriešené odvádzanie prebytočných tekutín. Nulový sklon, následne aj zadržiavanie tekutín, ktoré prihoria, nízky okraj platní… Ale aj tak slušné výsledky.

"NE"odvádzanie tekutín

Ak sa pokúšate svojpomocne vyhnať prebytky do misky, trafiť sa do malej medzierky v obvode je problematické, nízke okraje situácií nepomáhajú. Časť mastnoty skončí na grile a podklade, niečo aj v nádobke k tomu určenej 🙂

Rýchlosť ohrevu

Ak si uvedomíme, že meranie prebehlo s platňami z liatiny, sú to veľmi slušné výsledky.

 • 0 – 140°C – 3min 10s
 • 0 – 185°C – 4min 20s
 • 0 – 230°C – 5min

 

Poloha otvorený gril

Liatinové platne sa zohrievajú dlhšie, oproti oceľovým však lepšie držia a šíria teplo. Bezproblémov pripravíte aj miešané vajcia, mleté mäso, zeleninu. Povedal by som, že v tejto polohe je GE3000-ka použiteľnejšia než ako kontaktný gril. Problematické odvádzanie tekutín čiastočne, aspoň na vzdialenejšej platni, vyriešite podložením rukoväte

Vaflovač

Keď vymeníte platne, z grilu sa razom stane waflovač. Zvládne 4 wafle štandartnej veľkosti naraz a musím vyzdvihnúť nepriľnavú vrstvu. Na prvú várku vaflí som povrch platní zámerne nepotrel maslom ani olejom – nič sa nepripálilo, vafle sa krásne od platní oddelili. Síce boli jemne chrumkavejšie, to sa však dalo čakať keďže príprava prebehla na suchých platniach.

Nezabudnite platne pred vaflovaním potrieť maslom, tento elektrický gril robí skvelé vafle. Ak máte aj dobrý recept 🙂

Sendvičovač

Tretí pár platní je spracovaním určený k príprave sendvičov, čo je proces nenáročný na materiály. Príkon zvládne hravo 4 toasty alebo sendviče. Pre čo najlepší výsledok je vhodné platne dobre pritlačiť a to sa vám len pohybom rukoväte nepodarí. Aby v sendviči ostalo všetko čo má – treba veci pomôcť a zatlačiť na vrchný rošt. Určite však utierkou, povrch je horúci!

 

VÝSLEDKY z testovania Conceptu GE3000

Pozrite sa na niekoľko záberov, ktoré vznikli počas testovania grilu.

bravočov kotlety na grile Concept GE 3000

Kotlety 16hodín marinované v zmesy citrónovej štavy, kôry, rozmaríne a štipke kurkumi. 8 minútová príprava.

Kuracie nohy na grile Concept GE3000

Cez noc marinované kuracie nohy, zmes: kurkuma, chilly, červená paprika, trochu zázvoru. Podávať by sa mali s gréckym jogurtom tzatziki. 25 minút na grile-70%výkon

Concept GE3000-mleté a kuracie mäso

Ničím výnimočné mleté bravčové a parádne kuracie na kari s bielou cibuľou, ktorú na fotke nie je dobre vidieť, ale vo videu sme zachytili postup príravy. Veľká porcia a gril sa s ňou vysporiadal bez problémov.

Stejk z tuniaka na grile Concept GE3000

Steak z tuniaka, necelé 3 minúty.

 

Zhrnutie recenzie

Všestranné zariadenie, ktoré umožňuje grilovať, pripraviť vafle aj sendviče. Na grilovanie ponúka kvalitný plochý aj členitý povrch, nešťastne je však riešené odvádzanie prebytočných tekutín. Termostat, časovač a uchytenie platní na tlačítko- uľahčia prácu. Ak hľadáte multifunkčný elektrický gril, tento by ste mali zvážiť.

Výhody zariadenia

 • 3 páry platní
 • hlavný pár platní z liatiny
 • gril, vaflovač, sendvičovač
 • 2 polohy-kontaktný a barbecue gril
 • nepriľnavý materiál platní
 • odnímateľné platne
 • časovač
 • nulová poloha termostatu – vypínač

Nevýhody zariadenia

 • malá miska na prebytky
 • nedostatočný sklon – hromadenie tekutín
 • nízky okraj platní
 • chýba miesto pre odkladanie kábla

 

-Dougrilovania priatelia-

 

Concept GE 3000 – hodnotíme

Pocit, ktorý v nás zanechala práca so zariadením, vyjadrujeme vo hviezdičkach.

Redakčné hodnotenie
 • Obsluha
 • Odolnosť
 • Príkon
 • Použité materiály
 • Udržanie teploty
 • Rýchlosť ohrevu
 • Praktickosť
 • Grilovanie
 • Sendviče
 • Vafle

Súhrn

Oceňujeme multifunkčnosť, na jednom zariadení môžete pripraviť vafle, sendviče a grilovať. Dá sa teda používať celý deň 🙂 Grilovanie v BBQ polohe nás oslovilo viac než kontaktný spôsob, ak prižmúrime oči nad spomínaným sklonom, je to chválitebný stroj.

3.9

No Responses

Zanechte odpověď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.