Elektrický gril Tefal GC305012

Kontaktný a BBQ gril Tefal GC305012 je zaujímavý nepriľnavými platňami, ktoré umožňujú prípravu grilovaných pochúťok bez nutnosti potrieť platne nejakým tukom. Takéto grilovanie je omnoho zdravšie, čo ocení každý, kto sa rád stravuje zdravo a chutne.

tefal gril

Gril Tefal GC305012 má vysoký výkon - 2000 W, čo zaručuje rýchlu prípravu grilovaných jedál, hlavne mäsových pokrmov. Je síce robustný, ale v prípade potreby sa dá skladovať aj vo vertikálnej polohe, čím sa šetrí značná časť miesta. 

Zaujímavé je aj jeho použitie. Nie je to iba kontaktný gril, ale dá sa rozložiť na barbecue gril a tiež použiť ako mini rúra s mierne zdvihnutým horným vekom.

Tefal GC305012 – Opis grilu

Je vyrobený z odolného hliníka. Masívna rukoväť je zhotovená z bezpečného termoplastu, čiže vplyvom tepla sa nezahrieva.

Gril sa ľahko čistí, grilovacie platne aj odkvapkávaciu misku je možné umývať v umývačke riadu. Ovládacie tlačidlá sú po pravej strane v dolnej časti grilu a hneď vedľa seba, čo zabezpečuje jednoduchú obsluhu. 

tefal grilovanie

Platne grilu

Grilovacie platne sú rebrované, celokovové, vyrobené z hliníka. Majú nepriľnavý povrch a sú vyberateľné. Pre prípravu jedla "nie je potrebný žiadny tuk" 🙂 . Platne je možné uvoľniť jednoduchým zatlačením na poistky na bočnej strane zariadenia. Do vnútra sa grilovacie platne vkladajú jemným zatlačením a do tela prístroja musia zaklapnúť.

Kontaktný a barbecue gril

Gril Tefal GC305012 má dve pracovné pozície, prvá je klasický kontaktný gril a druhá je barbecue. Rozloženie grilu do polohy barbecue vykonáme jednoduchým otvorením ako v prípade kufríka. Nie je potrebné uvoľňovať žiadnu poistku. Prístroj chytíme za masívnu rukoväť a hornú časť sklopíme jednoduchým ťahom smerom dole do polohy barbecue.

Ovládanie

Ovládacie tlačidlá sú tri – svetelný indikátor, tlačítko zapnutia/vypnutia prístroja a tlačidlo nastavenia teploty. Gril má tri úrovne nastavenia pracovnej teploty pomocou otáčavého tlačidla. Hneď vedľa ovládacích tlačítok je odkvapkávacia miska na prebytočnú šťavu. Miska je plastová.

tefal gc ovladanie

Termostat

K dispozícii sú 3 stupňe výkonu. Červený svetelný indikátor informuje o správnom nahriatí grilovacích platní. Termostat má tri polohy, pomocou ktorých nastavíte správnu teplotu podľa druhu pokrmu. Ako pomôcka pre správne nastavenie pracovnej teploty slúži veľmi názorný obrázkový piktogram, ktorý sa nachádza nad tlačítkom termostatu. Termostat sa nastavuje jednoduchým otočením do polohy 1, 2 alebo 3.

 • Pozícia 1 slúži na prípravu grilovanej zeleniny a ovocia.
 • Pozícia 2 slúži na prípravu zapekaných bagiet, toastov.
 • Pozícia 3 slúži na prípravu mäsových pokrmov.

Na zadnej strane grilu sa nachádza odkladací priestor na kábel. Gril sa po zapnútí nahrieva 4 až 8 minút, závisí od zvoleného stupňa na termostate. Pri grilovaní nepoužívajte na manipuláciu s grilovaným jedlom kovové náčinie, vhodné je drevené.

Tefal GC305012 – Technická špecifikácia

Rozmery grilu: 

20 x 36 x 35 cm

Rozmery platne: 

31,5 x 20 cm

Príkon: 

2000 W

Hmotnosť: 

5.2 kg

Rozsah termostatu: 

3 stupne

Frekvencia/napätie: 

400 V

Použité materiály

Telo grilu Tefal GC306012 je vyrobené z nerezovej ocele a nepriľnavé platne sú z hliníka. Masívna rukoväť je z termoplastu, odkvapkávacia miska na prebytočnú šťavu je tiež z termoplastu. Ovládacie tlačítka sú tiež z bezpečného termoplastu, ktorý sa vplyvom vysokých teplôt nezahrieva a nehrozí preto riziko úrazu pri dotyku počas grilovania.

Grilovacie platne sa nesmú čistiť agresívnymi čistiacimi prostriedkami a ani drátenkou alebo kefou so silnými štetinami. Dajú sa čistiť v umývačke riadu. V prípade ručného čistenia treba použiť tekutý prípravok na riad a jemnú hubku. Obe grilovacie platne sú rebrované.

Konštrukcia grilu

Tefal GC306012 tvoria dve rebrované hliníkové grilovacie platne, ktoré sa jednoduchým ťahom za masívnu rukoväť, dajú rozložiť na barbecue gril. Ovládacie tlačidlá sú iba tri a nachádzajú sa v ľavej dolnej časti grilu. Grilovacie platne sú odnímateľné a treba dbať na ich správne vloženie do grilovacieho zariadenia. Termostat má tri stupne nastavenia – pozície 1,2,3.

Tefal GC305012 – Cena

Za veľmi priaznivú cenu získate spoľahlivý prístroj s vysokým výkonom, ktorý má jednoduchú údržbu aj ovládanie. Tento gril je vhodný pre všetkých, ktorý nemajú radi technológie a hľadajú jednoduché ovládanie. Gril stačí zapnúť a na termostate podľa obrázkového piktogramu nastaviť správny stupeň výkonu. Gril sa naučíte ovládať behom pár minút.

Cena sa pohybuje v priemere okolo 70€.  *06/2018

Kliknite na eshop pre aktuálnu cenu.

Výhody

 • kontaktný gril aj barbecue
 • nastaviteľný termostat
 • jednoduchá obsluha
 • thumbs-up
  vysoký výkon
 • thumbs-up
  možnosť vertikálneho skladovania
 • thumbs-up
  odnímateľné grilovacie platne
 • thumbs-up
  svetelný indikátor zahriatia

Nevýhody

 • iba rebrované grilovacie platne
 • dá sa používať iba v interiéri
 • nemá časovač

Hodnotenia zákazníkov

gril tefal hodnotenia

Podobné grily:

Zanechte odpověď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.