Elektrický gril DéLonghi CGH 902C TEST + RECENZIA

Testovali sme dizajnovo podarený model od DéLonghi. Ponúka keramickú nepriľnavú vrstvu, 2 páry platní na výmenu, bohatý rozsah termostatu… Tu je naša recenzia.

CG902C, CG900C

 

DéLonghi CGH 902 C – obsah recenzieDelonghi CGH 902C-telo grilu

 

Vybaľovanie z krabice

Celé balenie pruduktu váži 6kg. Príjemný dizajn grilu, už na prvý pohľad vyzerá, že bude nepraktický z ohľadu na údržbu a čistenie. Viac o čistení sa dočítate nižšie, neprehlidnite to 🙂

Obsah balenia

Vymeniteľné platne, rovná-plochá dvojica a členitá dvojica-na vzor roštu. Vždy praktická špachtlička na očistenie roštov, dve nádobky na mastnotu (jedna navyše pre barbecue polohu). Samozrejmá brožúra záručných informácií (štandartná 2-ročná záruka) a návod k obsluhe – 4 stránky zbytočného textu.DeLonghi CG902C

 

Technické špecifikácie

DéLonghi CGH 902C

Rozmery grilu: 330 x 350 x 165 mm
Rozmery platní: 230 x 290 mm
Príkon: 1500 W
Hmotnosť: 4,9 kg
Rozsah termostatu:
80 °C – 230 °C
Napätie: 220 – 240 V
Frekvencia: 50/60 Hz

Užitočné informácie

Dĺžka kábla: 100 cm
Odkladanie kábla: nie
Rukoväť a izolácia tepla: v poriadku
Protisklzová podstava: áno
Viacero polôh grilovania: kontaktný, barbecue gril

 

Použité materiály

Najväčšie zastúpenie má hliník. Tvorí telo grilu a pánty až po držadlo na rukoväti. Nerez je viditeľný na vrchnej strane grilu a ako spodný lem zakrýva celoplastový podstavec.

Z čoho je DéLonghi CG902C vyrobený?

 • Telo grilu – hliník
 • Plášť grilu – nerez/lakovanný plast
 • Spodná časť – tvredný plast
 • Platne – hliník
 • Držadlo a podstavec – pogumovaný plast / tvrdený plast
 • Nepriľnavý materiál – keramická vrstva
Mám záujem o gril DéLonghi

 

Platne grilu

Relatívne tenké pláty hliníku sa zahrejú rýchlo, ich schopnosť udržať teplotu je však veľmi nízka. V čase keď na ich povrch položíte potravinu, ktorú ste chceli grilovať, platne sa značne schladia. Kým sa im navráti požadovaná/zvolená teplota, mäso sa vám bude viac variť než grilovať. Je škoda, že výrobca dobrej povrchovej vrstve neprispôsobil aj stavbu platní. Nepriľnavá úprava povrchu nenahradí chýbajúce milimetre v hrúbke.

DéLonghi-vymeniteľné platne

Rovná a členitá plocha platní. Možnosť výberu je určite výhoda.

Do umývačky nevhodné

Lákadlo v podobe vymeniteľných platní vhodných do umývačky riadu. V tomto prípade ostane len lákadlom a nie realitou. Prečo? Platne sú z viditeľnej strany pokryté nepriľnavou vrstvou, z druhej je to surový hliník. V umývačke surový hliník okamžite sčerná – oxiduje, skúšať to neodporúčame 🙂

Mnohé umývačky riadu majú v návode na obsluhu uvedené, že riad z hliníka do vnútra nepatrí.

Nepriľnavá vrstva

Keramický povrch! Výrobca uvádza, že nepriľnavý povrch platní je upravený bez pridania PTFE a PFOA, čo sú hlavné zložky výroby Teflonu. Možnú škodlivosť teflonu rozoberá článok v odkaze.

GC902C-Nepriľnavá vrstva

Jedná sa o mikronástrek, ktorý sa strieka na zdrsenený surový hliník. Veľmi tenká vrstva, o výraznejšej odolnosti  sa nedá rozpárvať.

Funkčnosť vrstvy je výborná, nepriľnavé schopnosti si pochvalujem – aj kvapka vody sa na povrch rozdelí na drobné vodné guličky. Je teda evidentné, že materiál ma vysoké povrchové napätie. S ohľadom na hrúbku je však životnosť tejto vrstvy otázna.

 

DeLonghi CGH 902 C – CENA

Bežná cena grilu je 147€. Práve je v 28% akcií na Hej.sk za 107€.

My sme zaplatili 3000CZK v predajni elektro Euronics v OC Palladium – Praha, kde sme o dva dni gril reklamovali. Dôvody ešte rozoberiem nižšie.

kúpiť v akcií na Hej.sk

Lacnejšia alternatíva CGH 900 C

Totožný gril, líši sa jedinou vecou a to,že ponúka len jednu dvojicu platní-vrubkované. Aktuálnu cenu zistíte po stlačení buttonu.

Kúpte výhodne na Hej.sk

Rovnako drahý je Catler GR4011

Tento gril vás nesklame, viem to, pretože sme ho už testovali. Nie je tak všestranný, ale to pravé grilovanie zvládne o 100% lepšie. Presvedčte sa sami v článku: Catler GR4011-RECENZIA.

Manipulácia s grilom

Prechod medzi polohami je v poriadku. Ovládanie je z časti nejasné, no potešia kontrolky ohrevu.
Tu je video základnej obsluhy zariadenia.

Poloha zatvorený-kontaktný gril

Dovieranie vrchného roštu/platne k spodnému, je pri bežnom používaní trošku nepresné.Dovieranie roštov na grile DeLonghi

Výrobca prišiel s ložiskovou západkou na strane rukoväte. Umožňuje ukotviť vrchnú platňu v stabilnej pozícií, pohyb zavierania je tak presnejší, rozdiel vidieť na fotkách vyššie. Ukotvenie je ale slabé, ľahko sa preruší počas grilovania.

Ložisková západka pre uchytenie platne

Otvorený gril – poloha barbecue

Po otvorení grilu do prvej polohy, keď sa držadlo pri otváraní zastaví, potiahnete poistku na pravej strane rukoväte a uvolní sa  prechod do barbecue polohy. Pôvodne vrchnej platni treba ku koncu pohybu mierne dopomôcť, aby našla svoje správne miesto. Rozmery platní v tejto polohe sú 46X29cm.

CG902C-poloha otvorený gril

Poistka je z tvrdeného plastu, aj pri grilovaní teda nie je horúca. Určite však neskúšajte, pred aspoň čiastočným vychladnutím, meniť polohu grilu. Predovšetkým nie zo základnej, do polohy otvorený gril.

Výmena platní

Proces uľahčuje dvojica tlačidiel pre uvoľnenie platní, dobre viditeľné sú na vyššie položenej fotografií. Rovnaký tlačidlový systém pre uvoňenie a uchytenie platní, má aj elektrický gril Concept GE3000. Priebeh sme, ako vždy, zachytili aj vo videu. Platne nesú označenie UPPER-pre vrchnú a LOWER-pre tú spodnú. Zameniť sa vám ich nepodarí, pretože opačne nepasujú.

Otočné ovládanie + vypínač

Ako môžete vidieť na fotkách, tento gril má tri otočné ovládače. Poďme si vysvetliť, ktorý k čomu slúži.

ovládanie grilu CG902C

Z pravej strany je to ovládač teploty, ktorý zvládne rozsah 80-230°C. V strede uložený ovládač má tri polohy. Jedna z nich je nulová, teda ho môžeme považovať za vypínač.

Ľavý ovládač je…, k čomu vlastne je? Trošku sme si týmto lámali hlavy. Podľa značenia, ktoré nám po očistení zmizlo, ľavý ovládač slúži na reguláciu teploty grilu v polohe barbecue. Prečo rozdelovať ovládanie teploty na dva ovládače, prečo každú polohu ovládať osobitne? To netušíme a v návode nie je ani slovko k tématike.

Kontrolky

 • Červená – ak svieti, znamená to, že sa gril zohrieva
 • Zelená – rozsvieti sa, keď gril dosiahne zvolenú hodnotu

 

Čistenie

Predný panel s otočnými ovládačmi jemne vystupuje zo zvyšku plastového lemu. V blízkosti platní tak vzniká dlhá štrbina, ktorá sa po použití čistí nie práve komfortne. Celý predný panel je v priamom dosahu prskajúcich mastnôt počas grilovania. Jeho výrazná členitosť, vrátane ovládačov, vyžaduje počas čistenia precíznejší prístup.

Ploché platne sa čistia veľmi dobre, nepriľnavý povrch s ľahkosťou zotriete obrúskom. Členitá dvojica je na tom horšie, trošku pomôže priložená špachtlička. Medzery sú dosť úzke a hlboké, oceníte to ale počas grilovania. Odvedú rýchlejšie prebytočnú mastnotu.

Ako správne očistiť gril?

Je na mieste pripomenúť, že keď po grilovaní vášho miláčika utierate, umývate…nazvime to pracovne „ošetrujete“: Pozor na spojenie papierové útierky a lesklé povrchy. Ja používam a doporučujem používať:

 1.  Teplú vodu + čistú hubku na riad, nie však novú! Niektoré bývajú tvrdé a ostré.
 2.  Handričku s mikrovláknami, teplú vodu a trochu jari.
 3.  Vždy v tomto poradí

Prečo to spomínam? Pozrite sa, čo sa nám stalo po testovaní grilu DeLonghi, resp. po ošetrení jeho povrchu 🙂 A verte, že práve to vyššie napísané vždy dodržujeme.

DeLonghi CGH902C panel po prvom oužití

Po prvom použití grilu, dopadol predný panel takto. Čo vidíte sú ostatky značenia od výrobcu.

Podobne by to dopadnúť po prvej grilovačke nemalo. Súčinitele poškodenia sú: teplá voda, jar, handrička a hubka. To mi nepripadá byť v poriadku. Bruškom prsta sa mi tiež podarilo kúsok zotrieť. Je zjavné, že prskajúci olej narušil textúru potlače.

Reklamácia

Myslel výrobca na to, že sa bude na grile grilovať? Zariadenie sme reklamovali, predávajúci nás uistili, že podobnú reklamáciu jakživ neriešili. Sami si prstami skúsili kúsok popiskov zotrieť a s ohromením uznali reklamáciu ako dôvodnú.

Žiadali sme odstúpenie od kúpnej zmluvy, nakoľko v nás prebýva dôvodná obava, že každý náhradný kus, by trpel rovnakou vadou. O riešení budem informovať, aj keď tuším, že nám nebude vyhovené.

Recenzie z Heureky

Prezreli sme si ako hodnotia gril ľudia, ktorí si ho kúpili a používajú ho dlhšie. Niekoľko žien uvádza, že je zariadenie v poriadku a slúži im k spokojnosti. Pochvaľujú si všestranné využitie. Muži by prijali vyšší príkon počas grilovania mäsa.

Zaujala nás však recenzia od pána z Česka, ktorú uverejnil priamo na stránke predajcu Euronics. Obsiahla skúsenosť odrážala presne naše pocity a jej záver nás presvedčil, že nie len nám zmizlo značenie z predného panelu. Túto recenziu nájdete v odkaze: Gril DéLonghi-Skúsenosti užívateľov

Záver recenzie: …“Co mě ale dorazilo byl potisk popisků na grilu. Po prvním grilování jsem chtěl olejem poprskané šasi otřít a ejhle popisky začaly mizet“…

 

DéLonghi CGH 902C – GRILOVANIE

Zariadenie je ideálne na prípravu miešaných vajec, zvládne aj hojnú porciu. Skvele si poradilo s pečienkou, sendvičmi a obstojne aj s rybou. Zvyšok nie je žiadna sláva.
Zostrih z grilovania uvidíte vo videu.

Rýchlosť ohrevu

„Vďaka“ slabej hrúbke platní je ohrev, i napriek slabému výkonu, pomerne rýchly. Samozrejme meranie prebehlo s prázdnym grilom. Zohriatie platní, ktorých teplota klesne naložením potravín na povrch, už trvá omnoho dlhšie.

 • 0- 80°C 1:45min
 • 0-150°C 4:30min
 • 0-180°C 5:05min
 • 0-230°C 6:20min

Výsledky nášho testovania

Prezrite si fotografie, ktoré vznikli počas testovania tohoto elektrického grilu. V popisoch nájdete aj komentár ku príprave.

DéLonghi CG902C-vynikajáca grilovaná pečienka

Lahôdka-Kuracia pečienka na cesnaku a stružlinách mrkvy. Výsledok bol dokonalý, prípravu na rovnej platni si pochvaľujem. Po krátkom restovaní chvíľka zapečenia-zatvorenie čleitého vrchného roštu.

Miešané vajcia na grile DéLonghi.

Miešané vajcia z 5ks, so šunkou od kosti a mrkvou. Príprava bola veľmi príjemná a zariadenie sa vysporiadalo s takýmto objemným zadaním viac ako dobre.

DéLonghi CG902C - losos

Losasa zvládol gril veľmi dobre. Treba si však uvedomiť slabý výkon a radšej rybu grilovať dlhšie.

Zelenina na grile DéLonghi

Baklažán, cuketa a paprika. Trochu dlhšia príprava, vodnatá zelenina po uložení na povrch ochaldila platne. Výsledok bol v poriadku.

Barbecue poloha-kuracie

Snaha o prípravu kuracích pŕs v polohe barbecue. Fotené po 6 minútach, následne poprekladané a dogrilované v kontaktnej polohe.

DéLonghi CG902C-bravcove

Porcia bravčového mäsa gril značne ochladila, takmer dve minúty sa len varilo. Neskôr, keď teplota platní postupne vystúpala späť na zvolenú hodnotu, mäso sa vysušilo. Výsledok nič moc.

DéLonghi CG902C - kuraice mäso

Kuracie po ďalších 4 minútach v polohe kontaktného grilu.

Sendviče na elektrickom grile DéLonghi

Sendviče zvláda zariadenie na výbornú.

 

DéLonghi CGH 902 C – zhrnutie

Veľmi zaujímavý, i keď tenký povrch platní. Na druhej strane nedomyslený koncept na oko príjemného, v praxi ale nepoužiteľného dizajnu. Tenučké platne neudržia teplotu. Nepochopené ovládanie teploty na dvoch ovládačoch.

Poloha otvorený gril je pre takéto zariadenie len ťažko využiteľná – 1500Watíkov neposkytne dostatočné teplo a vedľa grilu vystojíte dieru, pokiaľ sa dostaví výsledok. Surový hliník na platniach určite nepatrí do umývačky riadu.

Hravo zvládne prípravu miešaných vajec alebo kuracej pečienky. Takouto vlastnosťou sa pýši len málo elektrických grilov. Poradí si so sendvičmi aj tenšou rybou. Či je to postačujúci dôvod na kúpu, už necháme na vás.

Výhody grilu

 • povrchová vrstva bez PTFE a PFOA
 • sklon platní
 • podarený dizajn
 • členité aj ploché platne
 • súčasť balenia-spachtlička na členité platne
 • vypínač-poloha 0

Nevýhody grilu

 • neudrží teplotu počas grilovania
 • predný panel v priamom dosahu prskajúceho oleja
 • po použití zrejme prídete o značenie na prednom paneli
 • surový hliník-nepatrí do umývačky riadu
 • barbecue poloha+slabý výkon=otázna využitelnosť
 • vysoká – neadekvátna cena

 

DéLonghi CGH 902 C – hodnotenie redakcie

Redakčné hodnotenie
 • Obsluha
 • Odolnosť
 • Príkon
 • Použité materiály
 • Udržanie teploty
 • Rýchlosť ohrevu
 • Praktickosť
 • Grilovanie
 • Sendviče

Súhrn

Tento model sa značke DéLonghi nepodaril.

3.0

 

-Dougrilovania priatelia-

No Responses

Zanechte odpověď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.